Yasemin Bozkurt kimdir

Ad Soyad: Yasemin Bozkurt Doğum Tarihi: 27 Ocak 1959 Nereli: Ankara Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Yasemin Bozkurt kimdir, Yaseminin Penceresi isimli programı uzun süre ekranları işgal etti.

Yasemin Bozkurt, 1959 yılında subay bir baba Turhan Ünver ile ev kadını annesi Habibe Hanım’ın ilk çocuğu olarak Ankara‘da doğmuştur. Asıl soyadı Ünver’dir. Kendisinden küçük Tülin, Tufan ve Tevfik adlarında 3 kardeşi vardır. Küçük yaşta ailesiyle birlikte İstanbul‘a taşındılar. Beşiktaş Kız Lisesi’nden mezun oldu.

Beşiktaş Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1977 yılında o dönemin en yüksek tirajlı dergisi Hey’de stajyer olarak işe başladı. İlk röportajını Semiha Yankı ile yaptı.

18 yaşında 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin İşletme Bölümünde okumaya başladı. Günaydın Gazetesi‘nde çalışan eski gazeteci Ünsal Bozkurt ile 1977 yılında evlendi, Dağhan adında çocuğu oldu. Daha sonra Yiğit (d.1984) adında bir oğlu daha oldu.

1988 yılında Dublin‘de yapılan Eurovision şarkı yarışmasına Güneş Gazetesi muhabiri olarak gitti.

1989 yılına kadar Güneş ve Hürriyet gazetelerinde çalıştıktan sonra, ortalıkta özel televizyonlar filan da yokken, ben televizyoncu olacağım der ve TRT‘nin kapısını çalar. TRT televizyonunda çalışmaya başlar. 1989 yılında Süleyman Demirel‘i talk show’a ilk çıkaran kişi olur. Süleyman Demirel‘le yaptığı röportajında ona ‘‘kızınca alnınız kızarıyormuş efendim, doğru mu?” deyince Demirel kaşlarını kaldırıp yukarı bakarak cevap vermiş: ‘‘Ben nereden göreyim kızım!”.

Kadının Penceresi, Politika Penceresi derken, Yaseminin Penceresi isimli programı uzun süre ekranları işgal etti.

Yasemin Bozkurt, 2011 yılında Cine 5 ekranlarında “Yasemin Bozkurt’la Buluşma Noktası” programını sunmaya başladı. CINE5 ekranlarında “Bir Demet Yasemin” programını hazırlayıp sundu.

2003 yılında, TGRT‘de yaptığı “Kadının Sesi” adlı programının içine evlilik köşesini koydu. Sonra 2005 yılında Kanal D‘ye geçtiğinde orada devam etti.

Flash TV‘de Esra Erol‘un sunduğu Dest-i İzdivaç programı Yasemin Bozkurt sunmaya devam etti.

Yasemin Bozkurt, Temmuz 2013 ayında ticarete atılarak Çeşme Alaçatı’da “Yasemin Alaçatı” adlı butik otelini açtı. Otelin yönetimini ise Amerika’da turizm okumuş, kurumsal tecrübesi olan oğlu Yiğit Bozkurt’a bıraktı.

Filmleri ve Dizileri :
2009 – Kanal-İ-zasyon (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
2007 – Sana Mecburum (TV Dizisi)
2002 – Reyting Hamdi (Kendisi) (TV Dizisi)
2002 – Beşik Kertmesi (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
1997 – Yeni Bir Yıldız (TV Filmi)

İlgili Makaleler

Yasemin Bozkurt hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu