Umut Eker kimdir

Ad Soyad: Umut Eker Doğum Tarihi: 1983 Nereli: Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Umut Eker kimdir, Show TV 2. sezon “Bu Tarz Benim” yarışması Jüri Üyesi

Umut Eker, 1983 yılında İstanbul Bakırköy’de doğmuştur. Babası finans uzmanıydı. Umut Eker, babasının isteği ve ısrarı ile açıköğretimde bankacılık ve sigortacılık eğitimi almıştır, ama bitiremeden bırakmıştır.

Üniversite yıllarında bir bankada staj yapmaya başladı ancak, bankacı olmak istemediği için her şeyi bırakıp gitti. Üst giyimden ayakkabıya, çantadan aksesuara kadar geniş bir ürün yelpazesinde satış yapan “Diesel” Türkiye mağazalarında 2 sene satış temsilcisi, 1 sene de mağaza müdürü olarak çalıştı. Burada çalışırken manken Didem Soydan tarafından fark edilerek modellik yapması teklif edilir. 2002 yılında Diesel’den ayrılarak birkaç arkadaşıyla bir “street Fashion” markasını kurdu. Ardından oldukça hızlı büyüdüler ve yurt dışında birçok ülkeye ihracat yaptı. 2012 yılında hisselerini devrederek bu ortaklıktan ayrıldı.

Modaya Merter’deki tekstil firmalarından bazılarına erkek denim modelleri tasarlayarak başladı. Bir yandan da dergi çekimlerinde erkek modellerin stil danışmanlığını yaptı.

Konuşurken R’leri söyleyemeyen ve ilk dövmesini 17 yaşında yaptıran Umut Eker‘in vücudunda bol miktarda dövme vardır. Umut Eker, bedenindeki o dövmelerin anlamını şöyle açıklıyor.

Umut Eker, 2009 – 2012 yılları arasında modacı Simay Bülbül ile birlikte oldu, ardından 2012 yılında oyuncu Naz Elmas ile birliktelik yaşadı. Ama bu da uzun sürmedi. 2013 yılında Gonca Vuslateri ile arkadaşlık yaptı.

Tarkan, Ziynet Sali, Beyazıt Öztürk, Bengü, Emre Altuğ, Gülçin Ergül gibi ünlülere stil danışmanlığı yaptı.

2015 yılında; sunuculuğunu Ebru Akel‘in yapacağı Show TV 2. sezon “Bu Tarz Benim” yarışmasında; Jüri koltuğunda renkli kişiliğiyle ünlü modacı Cemil İpekçi, tasarımcı Umut Eker ile stil danışmanı Sibel Arna ve model Chloe Loughnan oturacak.

İlgili Makaleler

Umut Eker hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu