Tony Hill kimdir

Ad Soyad: Tony Hill Doğum Tarihi: 23 Temmuz 1956 Nereli: Indianapolis ABD Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Tony Hill kimdir, Ünlülerin Fitness hocasıdır.

Tony Hill, 23 Temmuz 1956 tarihinde ABD.’de Indianapolis‘de doğmuştur. Amerika’da yaşarken caz şarkıcılığı da yapmış, aynı zamanda 9 sene ordudpolislik yapmış, bir hapishanede baş komiser olarak görev yaptıktan sonra polislikten emekli olmuştur. Türkiye’ye geldikten sonra Taksim’de bir ara şarkıcılık yaptı.

Aynı zamanda Avrupa’da yarışmış eski bir halterci, silahsız savunma eğitmeni, yaşam koçu, uluslararası motivasyon konuşmacısı, Qualcomm-Ericsson kurumsal sağlıklı yaşam danışmanı ve aralarında Beyonce Knowles‘nin de olduğu pek çok ünlünün fitness eğitmeni.

ABD. San Diego‘da 1999 yılında bir spor kulübünde tanıştığı Karen ile evle The Burn adını verdikleri bir fitness kulübü açmışlar. Doğma büyüme İstanbul Kurtuluş’lu olan Ermeni kökenli Karen 17 yaşındayken 1985’te ailesiyle çıktığı bir Amerika tatilinden dönmeyerek, anne ve babasını İstanbul’da bırakarak Amerika’ya yerleşmiştir. 27 sene sonra İstanbul’da yaşayan ailesi yaşlandığı için tekrar 2011 yılında İstanbul’a gelmişlerdir.

İstanbul Kurtuluş’ta “Hillside Tri-Action Camp” adında spor merkezi sahibi olan ABD’li Tony Hill, birçok ünlünün egzersiz ve spor eğitmenliğini yapmıştır. Tony Hill “Size açı çektirir, askeri disiplinle çalıştırırım. Günün sonunda ise mutlu ayrılırsınız,” diyerek çalışmalarını tanımlıyor.

Ece Vahapoğlu ile Sağlıklı yaşam üzerine bir kitap ve DVD çıkarmışlardır. Kıvanç Tatlıtuğ‘un Kuzey Güney dizisi için gerekli formuna gelmesine büyük katkıları olmuştur.

Tony Hill, İstanbul Kurtuluş doğumlu beslenme uzmanı Karen Hill (d.1968) ile 1999 yılından beri evlidir ve iki oğlu vardır.

Tony Hill, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV‘de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasında oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yaptığı 12 Nisan 2013’de ilk bölümü Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Tony Hill, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Günay Musayeva, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

İlgili Makaleler

Tony Hill hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu