En Güncel Biyografi Sitesi, 13 Aralık 2017
Beğen 0

Tolga Gariboğlu kimdir

Tolga Gariboğlu kimdir, Hugo çocuk programının sunucusu idi.

Tolga Gariboğlu, 1966 yılında Ankara‘da doğmuştur. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Politika Bilimi bölümünü bitirdi. Ardından İşletme Yönetimi alanında yüksek lisansını yaptı.

Tolga Gariboğlu, küçük yaşlarda TRT‘de çocuk saatine girdi. Uzun yıllar çeşitli dizi ve filmlerde dublaj yaptı.

Tolga Gariboğlu, Hugo ve Tolga Abi adıyla dünyadaki ilk interaktif çocuk programının Türkiye’deki sunuculuğunu ve yapımcılığını yaptı. Hugo çocuk programı 1993-2008 yılları arasında canlı olarak çeşitli tv. kanallarında yayınlandı. 1993 yılında Kanal 6‘da başlayan programın ilk sunucusu Tolga Gariboğlu‘dur. 1996 yılında yayından kaldırıldı. 2001’de yeniden ekranda olup Show TV’de devam etti. 2002’de tekrar yayından kaldırıldı. 2003’te ekrana dönüp Cine5’te devam etmiştir. 2004’te atv’ye geçti. 2005 yılında yeniden yayından kaldırıldı. 2006 yılında tekrar ekrana geçip Kanal 1ekrana geldi. 2007 yılında Kanal 1 TMSF’ye satıldıktan sonra Tolga Gariboğlu programdan ayrıldı.

1995 yılında Konsensus adlı şirketini kurdu. Çocuklara yönelik dergi yayıncılığı, yerli ve yabancı formatlarla ilgili TV yapımcılığı, çocuk ve ebeveyn kitlelere yöte yönetimi ve kreatif ajans çalışmalarını bir arada yürütüyor. Ayrıca 2001 yılında Tolga Abi markasıyla kurduğu anaokulu, 2-6 yaş grubu çocuklara hizmet vermektedir.

Televizyon programı yapımcılığı, yabancı kaynaklı televizyon içeriklerinin lisanslanması ve prodüksiyonu, dergi yayıncılığı, yabancı meşhur kahramanların markalara lisanslanması, büyük etkinliklerin yönetimi ve dijital ortamlarda yayıncılık konularında 25 yılı aşkın deneyimi oldu.

Tolga Gariboğlu evlidir ve bir oğlu vardır.

Tolga Gariboğlu kimdir Tolga Gariboğlu kimdir biyografisi toplam 338 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz