Tarık Toros kimdir

Ad Soyad: Tarık Toros Doğum Tarihi: 1972 Nereli: Mersin Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Tarık Toros kimdir, Bugün Gazetesi yazarıdır.

Tarık Toros, 1972 yılında Mersin, Tarsus’da üç kardeşin en büyüğü olarak doğmuştur. Babası öğretmen, annesi ev hanımıdır. Tarsus’da meslek lisesinudu. Üniversitede okumak için 1988 yılında Ankara‘ya geldi. Gazi Üniversitesi Elektronik öğretmenliğini bölümünü kazandı. Mezun olduktan sonra gazetecilik stajıyla mesleğine başlamıştır.

Okuldan 1995 yılında mezun olduktan sonra SEM HABER ajansında çalışmaya başladı. Sonra Samanyolu’na geçti, 1 yıl başbakanlık muhabirliği yaptı. Oradan TGRT‘ye transfer oldu. 1999 yılı Temmuz ayında bir askeri birlikte sancak devir teslim törnda ayağa kalkmadığı için işten kovuldu. 1,5 yıl işsiz kaldı.

Askerliğini 1999 yılında bedelli olarak yaptı.

Ankara’da iş bulamayınca 2000 yılında İstanbul‘a giderek Münci İnci’nin imedya.com’unda editör olarak işe başladı, daha sonra yayın yönetmeni oldu. 2001 yılının Aralık ayında Habertürk‘te gece editörü olarak işe başladı. 2006 yılının Ocak ayında Habertürk Genel müdürlüğü görevinden ayrıldı.

Hemen ardından Serdar Turgut‘un yayın yönetmeni, Mehveş Evin yayın koordinatörü olduğu dönemde Akşam gazetesi politika sayfaları editörü oldu. Burada 1,5 yıl çalıştı. Sonra da 2007 yılının sonlarında kanaldhaber.com.tr’de çalışmaya başladı.

Tarık Toros, gazete yazılarına Bugün Gazetesinde devam etmektedir.

Tarık Toros, 2008 sonundan itibaren Kanaltürk haber dairesi başkanı ve Bugün TV‘nin Genel Yayın yönetmeni görevlerinde bulunmuştur. Kanaltürk’te haftalık “Merkez Siyaset” adlı siyasi tartışma programını yapmaktadır.

Tarık Toros, 25 Ağustos 2005 tarihinde Banu Özdemir ile evlendi. Emir adında bir oğlu ve bir kızı vardır.

28 Ekim 2015 tarihinde Kanaltürk ve Bugün Televizyonu’na yapılan operasyonun ardından Kanaltürk ve Bugün TV’nin yönetimine kayyumlar atandı ve TV’lerin yayınları polis zoruyla kesildi ve Bugün TV Genel Yayın Müdürü dışarı çıkarıldı.

İlgili Makaleler

Tarık Toros hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu