Shailene Woodley kimdir

Ad Soyad: Shailene Woodley Doğum Tarihi: 15 Kasım 1991 Nereli: Simi Valley, Kaliforniya, ABD. Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Shailene Woodley kimdir, Shailene Woodley, 15 Kasım 1991 tarihinde ABD. Kaliforniya‘da, Simi Valley’de doğmuştur. Annesinin adı Lori, babasının adı Lonnie Woodley’dir. Tanner adında bir erkek kardeşi vardır. 4 yaşında modellik yapmaya başladı. 15 yaşında iken annesi ve babası boşandı. 15 yaşında anne-babasının ayrıldığı dönemde skolyoz (omurga eğriliği) teşhisi kondu ve uzun bir süre sırt desteği kullanmak zorunda kaldı.

Shailene Woodley, The Secret Life of the American Teenager’a kadar, çocuk oyuncu olarak pek çok popüler dizide yer aldı. Bunların arasında, Without a Tracd, CSI:NY ve My Name is Earl de var. O.C. dizisinde altı bölüm boyunca Mischa Barton‘ın canlandırdığı Marissa’nın kız kardeşini oynaması popülaritesini arttırdı.

2008-2011 yılları arasında yayınlanan ve genç seyirci kitlesini hedefleyen ABC aile dizisi The Secret Life of the American Teenager kariyerinin dönüm noktası oldu.

2004 yılında“A Place Called Home” adlı TV filminde Ann Margaret’in kızı rolünde yer aldı. Ertesi yıl, Amerikan gençlik edebiyatının 1980’lerdeki örneklerinden American Girl serisinden uyarlanan, 1750’lerde geçen Felicity: An American Girl Adventure dizisinde Felicity karakterini oynadı.

İlk sinema filmi, çok küçük bir rolde gözüktüğü “Moola”ydı. Sinema kariyerinin dönüm noktası ise yılın en fazla övgü toplayan filmlerinden biri olan 2011 yılında yapılan “Senden Bana Kalan” oldu. George Clooney‘nin canlandırdığı Matt King’in büyük kızı Alexandra rolü ona başta Altın Küre ödülleri olmak üzere filmin katıldığı pek çok festivalde çeşitli adaylıklar ve ödüller getirdi.

Shailene Woodley, 2014 yılında “Uyumsuz” adlı sinema filminde başrollerini Theo James ve Kate Winslet ile paylaştı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – White Bird in a Blizzard (Kat Connor) (Sinema Filmi)
2014 – Uyumsuz (Divergent) (Beatrice Prior / Tris ) (Sinema Filmi)
2014 – Aynı Yıldızın Altında (Hazel Grace Lancaster) (Sinema Filmi)
2013 – The Spectacular Now (Aimee Finicky) (Sinema Filmi)
2011 – Senden Bana Kalan (The Descendants) (Alexandra King) (Sinema Filmi)
2010 – Teen Choice Awards 2010 (Kendisi)(Tv Programı)
2008 – The Secret Life of the American Teenager (Amy Juergens)(TV Dizisi)
2005 – Felicity: An American Girl Adventure
2003-2004 – The O.C. (dizi)
1999 – Replacing Dad (Sinema Filmi)

İlgili Makaleler

Shailene Woodley hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu