Selen Soyder kimdir

Ad Soyad: Selen Soyder Doğum Tarihi: 26 Aralık 1986 Nereli: Konak, İzmir Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Selen Soyder kimdir, Selen Soyder, 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir, Konak’da doğmuştur. Tam adı Mükerrem Selen Soyder’dir. İlkokul, ortaa Yiğitalp Lisesinde okudu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih bölümünde öğrenci olarak devam etmektedir.

2006 yılında “Miss Model Of Turkey” yarışmasında ikinci güzeli seçildi ve “Miss Bikini Of The Universe” yarışmasında Çin Halk Cumhuriyetî’nde Türkiye’yi temsil etti. İlk 5’e giren Soyder, Türkiye’ye “En iyi milli kostüm ödülü”nü de getirdi

2007 yılında “Miss Turkey” güzellikiye güzeli seçildi. Türkiye’yi; Çin’in Sanya adasında yapılan “Miss World 2007” yarışmasında temsil etti. Çin‘den döner dönmez Vakko‘nun modelliğini yaptı. Daha sonra da İngilizcesini ilerletmek için dil eğitimi maksadıyla Kanada‘ya gitti ve 2009 yılında döndü.

Geldikten sonra spikerlik kursuna yazıldı ve Star TV‘de staj yaptı.

2010 yılında FOX TV‘de yayınlanan “Yer Gök Aşk” dizisinde ilk bölümlerinde başrolde oynayan Birce Akalay ve Murat Ünalmış ile birlikte rol aldı. Dizinin 2. sezonlarına yakın başrol oyuncusu Selen Soyder aynı yapım şirketinin bir başka dizisi olan “Lale Devri” adlı diziye Türk dizi tarihinde ilk olarak Yer Gök Aşk’ta ki karakter ismiyle transfer olmuştur.

Selen Soyder, 2012 yılında “Lale Devri” adlı dizide Tolgahan Sayışman, Hatice Aslan, Korel Cezayirli, Gül Onat, Kenan Bal ile birlikte başrol oynamıştır.

Selen Soyder, 2011 yılında“Yer Gök Aşk” dizisinin yönetmenlerinden olan Ulaş İnaç‘la evl ayrıldıklarını duyurdu.

Selen Soyder, 2012 yılında model ve oyuncu Tolgahan Sayışman ile birlikte olmaya başlamıştır.

Fırsat buldukça pilates ve yoga yapan Selen Soyder, çocukluğundan bu yana kırmızı et yemediğini söylüyor.

2014 yılında “Kod Adı Reaksiyon” adlı dizinin başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, İbrahim Çelikkol, Selen Soyder, Nehir Erdoğan, İsmail Demirci ve Yurdaer Okur oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Kod Adı Reaksiyon (Dr. Zeynep) (TV Dizisi)
2011 – 2013 – Lale Devri (TV Dizisi)
2010 – 2012 – Yer Gök Aşk (TV Dizisi)

İlgili Makaleler

Selen Soyder hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu