Sachin Tendulkar kimdir

Ad Soyad: Sachin Tendulkar Doğum Tarihi: 24 Nisan 1973 Nereli: Bombay (Mumbai), Hindistan Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Sachin Tendulkar kimdir, Sachin Ramesh Tendulkar, 24 Nisan 1973 tarihinde Hindistan’ın Bombay şehrinde doğmuştur. Annesi Rajni sigortacı, babası Ramesh Tendulkar müzik direktörüdür.Bir abisi,iki kardeşi vardır. Sachin Tendulkar, “Sharadashram Vidyamandir” Lisesine gitti.

Lisedeyken eski kriketçilerden olan “Ramakant Achrekar” Sachin Tendulkar’a koçluk ve akıl hocalığı yaptı. Sachin Tendulkar saatler boyu ve günlerce riket çalıştı bu konuda ustalaştı. 13 yaşındayken Hindistan Kriket Kulübüne kabul edildi. Hindistan gibi bir kriket seven ülkede bir numara olmuştur.

14 yaşında iken kriket 1987 Dünya Kupasında oynadı.

1992 yılında, 19 yaşındayken İngiliz kriket takımı “Yorkshire”e transfer oldu. 2011 Kriket Dünya Kupasını Hindistan takımı onun sayesinde kazandı.

Sachin Tendulkar, 24 Mayıs 1995 yılından beri çocuk doktoru Anjali Tendulkar ile evlidir. Sara ( d.12 Ekim 1997) ve Arjun ( d.24 Eylül 1999) adında iki çocuğu vardır.

Sachin Tendulkar, 2007 yılında Meksika’da inşa edilen Meksikalı Mimar “Javier Senosiain” tarafından tasarlanan salyangoz kabuğu şeklindeki çok ilginç bir yapıda yaşamaktadır.

İlgili Makaleler

Sachin Tendulkar hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu