Pelin Suade kimdir

Ad Soyad: Pelin Suade Doğum Tarihi: 1980 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Pelin Suade kimdir, 2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Pelin Suade, 1980 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Müzisyen bir aileden gelmektedir. Annesi Sema Ayvaz Azeri, babası Giritli Ahmet Alev Suade’dir. Programında söylediği gibi 1988 doğumlu olmadığı gibi Kiev doğumlu da değildir. Onlar program için bir kurgudur.

Pelin Suade, annesinin eğitim aldığı üsküdar musiki cemiyetinde 2 yıl müzik eğitimi aldı. Bunun sonrasında Sevingül Bahadır’dan şan eğitimi alan Suade, Zehra belevi’den ses açma dersi alarak çalışmalarını sürdürüyor. Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur.

Pelin Suade mankenlik ve fotomodellik yapmakta ve 2006 yılından bu yana da televizyon ekranında sunuculuk yapıyor. Ayrıca bir reklam şirketi var.

İlk ekran deneyimini CINE 5 kanalında yaptı. ‘Şimdi Magazin’ adlı programını 48 hafta boyunca canlı yayında sundu. Televizyon kariyerine Flash TV‘de ‘Magazin Dünyası’ programını sunarak devam etti. Kanal 1 ekranlarında yayınlanan ‘Heycanlı Bayram Özel’, ‘Heycanlı’ ve ‘Kanal 1 Magazin’ programlarını ekranlara taşıdı.

Fox TV‘de Ömür Varol‘un projesi olan “Sinemanyak” adlı programı sundu. 2014 yılında Fox TV‘de sunduğu “Nayır N’olamaz” ve magazin programı “Süper Kulüp” adlı programlarla en çok konuşulan ekran yüzlerinden biri oldu.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter‘in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

Albümleri :
2011 – Apaçi Aşkı
2012 – Pişmanlar Cehennemi

İlgili Makaleler

Pelin Suade hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu