Önder Bekensir kimdir

Ad Soyad: Önder Bekensir Doğum Tarihi: 1975 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Önder Bekensir kimdir, Önder Bekensir, 1975 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Lisedeykenptı.

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi‘nde 2 sene turizm otelcilik okudu. 1995 yılında “Mr.Turkey” mankenlik yarışmasında ikinci oldu. İki sene mankenlik yaptı. Ardından 1997 yılında gittiği ABD. West Virginia eyaletinin Virginia Beach şehirindeki Atlantic University’de uluslararası işletme eğitimi aldı ve iktisat yüksek lisansını da yine aynı üniversitede 2003 yılında tamamladı.

10 senelik ABD döneminde, bir süre avukatlımi’de ‘Mind Lounge’ adında bir restoranda işletmecilik yaptıktan sonra 2006 yılında babasının ölümüyle 2007 yılında apar topar Türkiye’ye temelli döndü ve kardeşi ile birlikte kimyasal tuz üreten aile şirketlerinin başına geçti. Denizli‘de Acıgöl’ün bir kısmı onların. Ailenin bir kimyasal tuz şirketi var; sodyum sülfat üretiyor. Gölden sodyum sülfat çıkarılıyor, işleniyor ve boyahaneler ile deterjan şirketlerine veriliyor.

Amerika’dayken Courtney adında bir kızla nişanlandı. Türkiye’ye dönünce askerliğini de yaptı.

2007 yılında “Fim Organizasyon” ismi ile kendi şirketini açtı. İstanbul’da 3 yıl boyunca Fey Grup bünyesinde; kışları Club Blackk, yazları Bodrum Bianca Beach’in işletmeciliğini yaptı. 2008 yazında Reina Club’ün için CAVE adında kendi clubünü açtı. Birçok ünlü sanatçının da konser organizasyonunu yapan Bekensir 2010 yılında Fim Organizasyon şirketini Nero by Önder Bekensir olarak değiştirmiştir.

2011 yılında yapımcılığa ve sunuculuğa başlayan Bekensir, Beyaz TV‘de Yıldızlar Külübü adlı magazin programını hazırlayıp, sundu. Aynı yıl içerisinde Beyoğlu’nun en iyi kulübü Zilly Pera’da klasikleşen Salı partileriyle hafta içi partilerine boyut kazandırmıştır.
2012 Ocak-Mayıs arası İstanbul’un en nezih mekanlarından Billionaire Kulübün işletme kadrosunda yer almış ve aynı yılın yaz sezonunda Önder Bekensir, ekibiyle beraber Bodrum Türkbükü’nde L’ocall Beach‘in işletmeciliğini yapmıştır. En son 19 Eylul 2012 tarihinde Ankara‘da Filistin Caddesinde, Özgür Gümüş ortaklığıyla birlikte “Manastır” Kulübü hizmete açmıştır.

Önder Bekensir,2012 yılında TV8‘de yayınlanan ve çekimleri Kenya’da yapılan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. Önder Bekensir ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Burcu Çetinkaya ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Önder Bekensir, 7 Ağustos 2008 tarihinde Türkiye’nin en zengin işadamlarından Faruk Yalçın‘ın kızı Süreyya Yalçın ile Bodrum’da evlendi. 3 ay sonra boşandı.

Önder Bekensir, 22 Ocak 2010 tarihinde Demet Akalın ile evlendi. 27 temmuz 2010 tarihinde boşandı.

Önder Bekensir, 2013 yılında Gamze Karaman ile birlikte oldu.

Önder Bekensir, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV‘de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasında oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yaptığı 12 Nisan 2013’de ilk bölümü Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Önder Bekensir, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Günay Musayeva, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

İlgili Makaleler

Önder Bekensir hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu