Nur Tuğba Algül kimdir

Ad Soyad: Nur Tuğba Algül Doğum Tarihi: 15 Haziran 1983 Nereli: Mersin Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Nur Tuğba Algül kimdir, Nur Tuğba Algül, Acun Ilıcalı‘nın sunduğu “Var Mısın Yok Musun” yarışmasına katıldı ve sonrasında ekran önünde çalışmak istediği için Gülgün Feyman‘dan sunuculuk dersleri almıştır.

Nur Tuğba Algül, 15 Haziran 1983 tarihinde Mersin‘de doğmuştur. Aslen Mersinli olan Nur Tuğba Algül liseye kadar Mersin’de okumuş ardından da Balıkesir Üniversitesi‘nde yüksek öğrenimini tamamlamıştır.

Nur Tuğba Algül, Acun Ilıcalı‘nın sunduğu “Var Mısın Yok Musun” yarışmasına katıldı ve sonrasında ekran önünde çalışmak istediği için Gülgün Feyman‘dan sunuculuk dersleri almıştır.

İlk olarak SkyTürk kanalında gece haberlerini sunan Nur Tuğba Algül, burada uzun süre görev aldıktan sonra 18 Nisan 2011 tarihinde NTV kanalına transfer olmuş ve bu kanalda da haber spikeri olarak görev almıştır. Ancak NTV’de sunuculuk yaptığı zamanlarda 7 Ağustos 2012 tarihinde canlı yayın arasında yaptığı gaf nedeniyle bir süre ekranlardan uzaklaşmak zorunda kaldı. Kasım 2014’te NTV’deki görevinden ayrılarak TV8‘e transfer oldu.

Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV 8 ekranlarında yayınlanmış olan Ütopya isimli yarışmanın gündüz kuşağında yayınlanan programı “Ütopya Panorama” programının sunuculuğunu üstlenen Nur Tuğba Algül bu yarışmanın bitmesinin ardından yine TV 8 ekranlarında yayınlanmakta olan fenomen yarışma Survivor’ın gündüz kuşağında yayınlanan ve yarışmada gelişen olayların kritiğinin yapıldığı Survivor Panorama’nın sunuculuğunu Hakan Hatipoğlu ile birlikte yaptı.

Nur Tuğba Algül, 23 Mayıs 2015 tarihinde iş adamı Mustafa Namlı ile evlendi. Bir oğlu vardır.

İlgili Makaleler

Nur Tuğba Algül hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu