Nur Serter kimdir

Ad Soyad: Nur Serter Doğum Tarihi: 10 Kasım 1948 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Nur Serter kimdir, Nur Serter, 10 Kasım 1948 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Fatma Nur Serter’dir. Babasının adı emekli Kurmay Albay Emin Aytekin’dir. Annesinin adı Fahrünnisa Turança’dır.

Üsküdar Amerikan Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından yine  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde doktorasını tamamladı. Doçentlik tezini İngiltere‘de London School of Economics’de yaparak tamamladı.

Döndükten sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak ders vermeye başladı. 1982 yılında Doçent oldu. 1988 yılında Profesör unvanını aldı. İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı.

Yurtdışında pek çok ülke üniversitelerinde üst düzey toplantı, konferanslara katıldı. Farklı alanlarda 6 kitabı yayınlandı. Çağdaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Nur Serter, ve Ebru Serter (d.1979) adında1 kızı vardır.

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde 23. Dönem İstanbul CHP Milletvekili olarak seçildi. Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi ve TBMM Milli Eğitim-Kültür-Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi oldu.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde 24. Dönem İstanbul CHP Milletvekili olarak seçildi.

İlgili Makaleler

Nur Serter hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu