Nil Karataş kimdir

Ad Soyad: Nil Karataş Doğum Tarihi: 1984 Nereli: İzmir Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Nil Karataş kimdir, 2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Nil Karataş, 1984 yılında İzmir‘de doğmuştur. Konservatuardan keman ve piyano bölümünden mezun oldu.

10 yaşında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı keman bölümünü kazanarak müzik hayatına başlayan Nil Karataş, Ajda Pekkan ve Emel Müftüoğlu gibi birçok ünlü isme back vokallik yaptı.

Nil Karataş, daha önce de “Yemekteyiz” programında yarışmıştı.

Jüri üyelerinin; Hadise Açıkgöz, Murat Boz, Mustafa Sandal ve Hülya Avşar olduğu 2. Sezon “O ses Türkiye” yarışmasına katıldı.

“O Ses Türkiye” yarışmasında söylediği “Yalnızlık Senfonisi” şarkısının milbüm yapma kararı alan Nil Karataş, ilk albümü “Mühür”ü Poll Production etiketi Polat Yağcı prodüktörlüğünde piyasaya çıkardı. Albümün çıkış şarkısı olan ve albümle aynı adı taşıyan “Mühür” şarkısının sözü ve müziği Aslızen imzası taşıyor. Keman solonun Nil Karataş tarafından icra edildiği “Mühür” şarkısında sanatçıya Türk Pop Müziğinin güçlü seslerinden Berkay Şahin eşlik ediyor.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter‘in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

Albümleri :
2015 – Mühür

Tüm Nil Karataş resimleri

Nil Karataş kimdir
Nil Karataş kimdir
Nil Karataş kimdir
Nil Karataş kimdir

İlgili Makaleler

Nil Karataş hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu