Neslihan Yargıcı kimdir

Ad Soyad: Neslihan Yargıcı Doğum Tarihi: 12 Aralık 1952 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Neslihan Yargıcı kimdir, Modacı

90’lı yıllarda kariyeri kadar, düzenlediği çılgın partilerle de basının gündeminde kaldı, siyahların kadını olarak anıldı.

Neslihan Yargıcı, 12 Aralık 1952 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Aslen Merzifon kökenlidir. Gençlik çağında iken anne babası boşandı. Moda eğitimimi Fransa‘da aldı.

Kısa süren modellik kariyerinin ardından moda dünyasına adım attı. 80’li yılların sonunda popüler olan tiyatroda defile modasını başlattı. 90’lı yıllarda kariyeri kadar, düzenlediği çılgın partilerle de basının gündeminde kaldı, siyahların kadını olarak anıldı.

Neslihan Yargıcı, 1988 yılında Atıf Yılmaz‘ın yönettiği “Arkadaşım Şeytan” adlı sinema filminin kostümlerini tasarladı. 90’lı yıllarda patlayan Türk pop müzik sanatçılarına imaj danışmanlığı yaptı, Sertab Erener‘in çıkış parçası Sakin Ol‘un klibinde Sezen Aksu ve Uzay Heparı ile birlikte oynadı.

Kanal 6’da Beni Baştan Yarat isimli bir programın sunuculuğunu yaptı. 1996 yılında modayı bıraktığını açıkladı.

Yargıcı mağazalarının sahibi olan Emir Yargıcı kuzenidir.

2006 yılında İstanbul’da yapılan Best Model of The World Yarışmasında Deniz Akkaya, Güzide Duran, Şenay Akay ve Tuğçe Güder ile Jüri heyetinde oldu.

2011 yılında Medyapım’ın TNT için hazırlıklarını sürdürdüğü sunuculuğunu Gül Gölge‘nin yapacağı “Buzda Dans” yarışmasında Neslihan Yargıcı, Önder Bekensir, Yılmaz Morgül, Ceyda Ateş, Gökhan Taşkın, Eda Özerkan, Seren Serengil, Doğuş ve Çelik Erişçi gibi isimlerin yarışacakları haberinden sonra henüz ekrana gelmeden iptal edildi.

2016 yılının başında başlayacak olan 5.sezon İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında jüri koltuğunda Neslihan Yargıcı da oturacak.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu‘nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında yine sunuculuğu Öykü Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez olacak.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına Neslihan Yargıcı’nın jüri olarak katıldığı program 5 Şubat 2016 gecesi yapılan final gecesi ile son buldu. Bu yarışmanın birincisi Gizem Özdilli olmuştur. 8 Şubat 2016 tarihinde yeni yarışmacılarla yeniden başda Neslihan Yargıcı’nın yerine yeniden Nur Yerlitaş getirilmiştir.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2005 – Kapıları Açmak (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2003 – Eyvah Eski Kocam (Figen) (TV Dizisi)
1991 – Varsayalım İsmail (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

Kostüm Tasarım :
1988 – Arkadaşım Şeytan (Kostüm Tasarım)(Sinema Filmi)

Neslihan Yargıcı resimleri ise,

Neslihan Yargıcı kimdir
Neslihan Yargıcı kimdir
Neslihan Yargıcı kimdir
Neslihan Yargıcı kimdir
Neslihan Yargıcı kimdir

İlgili Makaleler

Neslihan Yargıcı hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu