Natalia Poklonskaya kimdir

Ad Soyad: Natalia Poklonskaya Doğum Tarihi: 18 Mart 1980 Nereli: Mikhailovka Köyü, Perevalsk Raion ,Voroshilovgrad Oblast ,Ukrayna Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Natalia Poklonskaya kimdir, Kırım Cumhuriyeti Başsavcısıdır.

Natalia Poklonskaya, 18 Mart 1980 tarihinde Ukrayna‘da Mikhailovka Köyünde doğmuştur. Tam adı Natalia Vladimirovna Poklonskaya’dır. Daha sonra 1990 yılında, ailesi Kırım‘da Yevpatoria’ya taşındı.

Yevpatoria branch of the Kharkiv National Üniversitesinden avukat olarak 2002 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Kırım Özerk Cumhuriyeti, Cumhuriyet Savcısı yardımcısı olarak göreve başladı. 2002 yılından 2006 yılına kadar Krasnogvardeisky ilçesinde bu görevde kaldı. 2006-2010 yılları arasında Yevpatoria ili Savcısı yardımcısı olarak çalıştı. 2010 ve 2011 yılları arasında organize suçlardan sorumlu Kırım Savcılığı başkan yardımcısı görevi yaptı.

2011 yılında Kırım Özerk Cumhuriyeti‘nin başkenti Simferopol‘de yapılan önemli bir mahkemede Kırım Yüksek Kurulu savcısı olarak görev yaptı. Ardından aynı yıl Kiev‘de kıdemli savcı olarak görev yaptı. 2012 yılında Kırım Temyiz Mahkemesinde savcıların başkanı olarak çalıştı. Aralık 2012 ayından Mart 2014 ayına kadar da İde üst düzey yetkili olarak, duruşma öncesi soruşturma ve ceza davalarında kolluk gözetim ile savcılık yönetim denetimi görevlerinde çalıştı.

25 Şubat 2014 tarihinde Ukrayna‘daki olaylar nedeni ile istifa etti ancak istifası kabul edilmedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından 11 Mart 2014 ayında; Ukrayna‘dan tek taraflı bağımsızlık ilan eden ve Rusya‘ya bağlanma kararı alan Kırım‘da Kırım Başsavcısı olarak atandı.

11 Mart 2014 tarihinde Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti‘nin başkenti Simferopol‘de yaptığı basın toplantısında gergin hali, yamuk ağızla konuşması ve bitmeyen hızlı göz kırpmalarının ardındaki kocaman gözleri ve aşırı güzelliği ile dikkatleri üzerine topladı.

Natalia Poklonskaya, evlenip boşanmıştır. 2005 doğumlu bir kızı vardır.

İlgili Makaleler

Natalia Poklonskaya hakkında ziyaretçi yorumları

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu