Mustafa Elitaş kimdir

Ad Soyad: Mustafa Elitaş Doğum Tarihi: 05 Şubat 1957 Nereli: Kayseri Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Mustafa Elitaş kimdir, Ekonomi Bakanı

Mustafa Elitaş, 5 Şubat 1957 tarihinde Kayseri‘de doğmuştur. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Nuriye’dir. İlkokul, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünü bitirdi.

Öğrencilik döneminde bir firmada iki yıl muhasebe ve pazarlama biriminde çalışan Elitaş, 1983’ten 2000 yılına kadar özel bir şirkette genel müdür ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı, 2001 yılında kendi iş yerini kurdu.

Mustafa Elitaş, sanayici olarak iş hayatını yürüttü. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyesi oldu. Türkiye İhracatlar Meclisi’nde, Elif TV yönetim kurulunda, Kayseri Sanayici ve İşadamları Derneği (KAYSİAD) Yevini yürüttü. Mülkiyeliler Birliği Kayseri Şubesi Kurucu Üyeliği görevini üstlendi.

1994 yılında Anavatan Partisi‘nden Kayseri Belediye Başkanlığına aday oldu.

22, 23 ve 24. Dönem AK Parti Kayseri Milletvekili oldu. 23 ve 24. dönemde partisinin grup başkanvekilliği görevini üstlendi. AK Parti’nin “3 dönem kuralı” dolayısıyla 7 Haziran 2015 tarihinde 25. Dönem’de listeye giremeyen Elitaş, 1 Kasım 2015 seçimlerinde tekrar Kayseri’den milletvekili seçildi.

İyi düzeyde İngilizce bilen Mustafa Elitaş, Kevser Elitaş ile evlidir. 4 çocuğu vardır.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde Ekonomi Bakanı olarak görevlendirildi.

İlgili Makaleler

Mustafa Elitaş hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu