Murat Yeni kimdir

Ad Soyad: Murat Yeni Doğum Tarihi: 1975 Nereli: Ankara Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Murat Yeni kimdir, Samanyolu TV‘de yayınlanan Maceracı isimli gezi programı ile tanındı.

Murat Yeni, 1975 yılında Ankara‘da doğmuştur. Aslen Yozgat’lıdır.

Kanal A, Işık TV ve Bazı Radyo Kanallarında program yaptıktan sonra Samanyolu TV‘de çalışmaya başlamıştır. 2007 yılından 2010 yılına kadar 3 yıl TRT‘de çalıştıktan sonra Samanyolu TV’ye geri geldi. Yaptığı program dolayısıyla Anadolu’nun birçok il ve ilçesini gezdi. Ekranda ne kadar susmayan biri gibi görünse de evde sessiz, sakin, konuşmayı pek sevmeyen bir insandır.

Murat Yeni, 1998 yılında ‘Kervan’ adlı programıyla Anadolu maratonuna çıktı. Yine bir gün, programa giderken ekipçe geçirdikleri kaza progak değiştirmelerine vesile olur: “Kervan ekibi olarak geçirdikleri kazada yönetmenler öldü. Bir arkadaşı hâlâ yürüyemiyor. Murat Yeni’nin ise ayağı kırılmıştı. Programa devam edebilmek için onu Anadolu’da bir yerden bir yere taşıyacak bir araca ihtiyaç vardı. Bir arkadaşının aklına yandan sepetli motorlar geldi. “Murat’ı sepete oturtalım, yanına da motoru kullanacak birini verelim” dediler. Motorlu Maceracı’nın çıkış noktası bu olay olmuştur.”

Murat Yeni, yaptığı “Maceracı” programının dışında sahnelerde konser verir, şiir okur. “Cennet Gelini “adında albümü vardır. Kutlu doğum programları yapmaktadır.

Evlilikleri :
1. Eşi : 2005 yılında Emine Hanım ile evlendi. 2011 yılında boşandı. Nedret Şevval (d.2007) adında bir kızı vardır.
2.eşi : Murat Yeni, 2012 yılında Reyhan Yeni ile evlendi.

Kitapları :
İbret

İlgili Makaleler

Murat Yeni hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu