Muharrem Yılmaz kimdir

Ad Soyad: Muharrem Yılmaz Doğum Tarihi: 02 Ağustos 1957 Nereli: Bursa Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Muharrem Yılmaz kimdir, Sütaş Süt Ürünleri A. Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) başkanıdır.

Muharrem Yılmaz, 2 Ağustos 1957 tarihinde Bursa‘da Harmanlı Köyü’nde doğmuştur. Ailesi Selanik kökenlidir. Babası Sadık Yılmaz’dır. 3 kız kardeşi vardır. İstanbul Galatasaray Lisesi‘nden mezun oldu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde iktisat dalında yüksek öğrenimini tamamladı. Sonra Belçika‘da İşletme stajı yapmıştır.

1974 yılında babasının kurduğu Sütaş Süt Ürünleri A. Ş.’nin başına 1989 yılında genel müdürü oldu, 2005 yılında da babasının vefat etmesinin ardından yönetimgeldi.

TÜGİAD, Avrupa Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu, SETBİR gibi kuruluşlarda başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. TÜSİAD‘da Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası ile İlişkiler Komisyonu Başkanı görevinde bulundu.

Fransızca ve İngilizce bilen Muharrem Yılmaz, gazeteci Arzu Yılmaz ile evlendi. 1990 doğumlu Mürvet adında bir kızı vardır.

Muharrem Yılmaz, Duygu hanım ile evlidir. 2011 doğumlu ikiz çocuk sahibidir.

17 Ocak 2013 tarihinde yapılan (TÜSİAD) Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin 43’üncü olağan genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Görevi iş adamı Cem Boyner‘in eşi Ümit Boyner’den devraldı.

İlgili Makaleler

Muharrem Yılmaz hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu