Mireille Mathieu kimdir

Ad Soyad: Mireille Mathieu Doğum Tarihi: 22 Haziran 1946 Nereli: Fransa Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Mireille Mathieu kimdir, Fransız basını tarafından Édith Piaf’ın halefi olarak nitelendirilmiştir.

Mireille Mathieu, 22 Temmuz 1946 tarihinde Fransa, Vaucluse, Avignon’da Marcelle-Sophie Poirier, Roger Mathieu çiftinin ilk kızı olarak doğmuştur. 13 kardeşi ile birlikte yoksul bir yaşam sürdüler. Mireille 15 yaşına geldiğinde beş odalı, hoş bir yeni devlet lojmanına taşındılar. Babası mezar taşı oymacısıdır.

Çocukluğunda şarkılar söyleyen Mireille Mathieu’nun hayalini ilerde Edith Piaf gibi olmak süslüyordu. Profesyonel bir menajer olan Johnny Stark, Mireille de inanılmaz bir yetenek gördü; onu eğitti. Sıkı çalışarak ve başarı için sağlam adımlarla bu yolda yürüyerek, bir yıldız yaptı.

21 Kasım 1965 tarihinde ilk defa Fransız televizyonunda göründü. Bir yıldan daha az bir zamanda tüm ülkede tanındı.Bundan sonra dünyanın diğer ülkelerinde de bilinen biri oldu. Yoğun çabalar sonucu çok sayıda plak yapıldı. Ve sonuçta, mireille Amerika’da da yükselmeye başladı.

Paris’te, 31 Mart 1789 Fransız Devrimi‘nin 100’üncü yıldönümü için, Gustave Eiffel tarafından yapılan Eiffel Kulesinin 100. Yılı kutlamasını yapıldığı 31 Mart 1989 tarihinde Mireille Mathieu Fransa’nın ulusal marşı olan La Marseillaise’i söyledi.

Mireille Mathieu, La Maison’da Ayten Alpman ile yanyana gelip “Bir Başkadır Benim Memleketim” şarkısını söyledi.

2005 yılında, Galatasaray‘ın 100. yıl balosunda Erkan Özerman‘ın organizatörlüğünde konser vermek üzere İstanbul’a geldi.

Filmleri :
2012 – Fransa Günlüğü (Sinema Filmi)

İlgili Makaleler

Mireille Mathieu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu