Memduh Boydak kimdir

Ad Soyad: Memduh Boydak Doğum Tarihi: 1967 Nereli: Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Memduh Boydak kimdir, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Memduh Boydak, 1967 yılında Kayseri‘de doğmuştur. Babası Sami Boydak‘dır. Bekir Boydak (d.1970), Hacı Boydak (d.1958), Mustafa Boydak (d.1963), adında 3 kardeşi vardır.

Memduh Boydak, Boydak Holding yönetim kurulu üyesi ve CEO‘sudur.

Marmara Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite döneminden itibaren iş hayatının içerisinde olan Memduh Boydak, mobilya, pazarlama ve satış birimlerinde görev aldı.

Üniversite eğitiminden itibaren İstikbal Mobilya‘da üretim planlama, üretim yönetimi, fabrika müdürlüğü ve yeni yatırımların koordinesi görevlerinde bulunan Memitibaren Merkez Çelik A.Ş’nin yatırım, makine parkı tanzimi, üretim planlaması yönetimlerinde görev aldı ve genel müdürlüğünü yaptı.

Memduh Boydak, İstanbul’da üniversite eğitimi bittikten sonra Kayseri‘ye döndü, bu arada evlendi. 1991 yılında Eylül ayında İstikbal’in ilk mağazası Bayrampaşa’da Çizmeci İş Merkezi’nde açıldı ve başında da Memduh Boydak vardı. 2 sene burada işlerin büyümesinden sonra işi kardeşi Bekir Boydak‘a bırakıp, abisi Hacı Boydak‘ın çağırması ile Kayseri‘ye genel müdür sıfatıyla fabrikaya döndü.

Memduh Boydak, mobilyacılıkta yeni gelişmelere de imza atmıştır. O zamana kadar sektörde servis kavramı yoktur. Memduh Bey, ilk kez satış sonrası servisi icat edecektir. Makası kırılan, yanarak hasar gören, kumaşı yıpranan kanepeler için satış sonrası servis hizmeti başlatılır. Memduh Bey, bu işlerin yanında, İstanbul’da tüketici alışkanlıklarını ve beklentilerini de yakından gözlemlemiştir. Grup, Kayseri’ye dönüşte onun tecrübelerinden fazlasıyla istifade edecektir.

İstikbal, Hacı Bey’in ‘asker modeli’ diye tanımladığı, sadece 2 çeşit kanepe üretmektedir. Memduh Bey’in Merkez Çelik genel müdürü olmasıyla çıta yükselir ve çeşit sayısı artmaya başlar. Şirket ilk kez tasarım kavramıyla tanışır. İşler büyüdükçe ihtiyaçlar da artmaktadır. Merkez Çelik dışarıdan tel satın alarak üretim yapmaktadır. İstanbul’dan alınan ürünlerin kalitesi düşük çıkınca, tel üretme fikri gündeme gelir. Tel üretimi başlar ancak bu kez yataklarda kullanılan sünger ihtiyacı ortaya çıkar. Çünkü dışarıdan aldıkları sünger Boydakların ihtiyacını karşılamaktan uzaktır. Hacı Bey, “Bu gibi yeni üretimlere hep ihtiyaçtan girdik, iyi hizmet alabilseydik muhtemelen ne tel ne de sünger üretirdik.” diyor. Nitekim ana dalları olmamasına rağmen Boydak Grubu bugün Türkiye’nin en büyük tel ve sünger üreticisi ve ihracatçısı konumunda.

Memduh Boydak İstikbal Mobilya Genel Müdürlüğü ile birlikte Holding bünyesinde pek çok şirkette bünyesindeki şirketlerde yönetim kurulu üyeliklerini devam ettirmektedir ve 2009 yılından itibaren Boydak Holding CEO’su olarak görevini sürdürmektedir.

Talas, Kayseri’de bulunan Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Japonya Kayseri Fahri Başkonsolosu olan Memduh Boydak Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesidir.

Memduh Boydak evlidir ve 5 çocuğu vardır.

Kayseri’de 1957 yılında Hacı Mustafa ve Hacı Sami Boydak’ın girişimleri ile başlayan yolculuk sonra gelişen Boydak Holding A.Ş.’nin bünyesinde İstikbal, Bellona, Mondi, İstikbal Mutfak & Banyo, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi firmalar bulunmaktadır. 2010 yılını sekiz sektörde faaliyet gösteren 28 şirket, 4 milyar liraya yakın ciro ve 12 bin çalışanla kapatan holding, kurulduğu günden bu yana sürekli büyümüş.

İlgili Makaleler

Memduh Boydak hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu