Mehmet Kılıçlar kimdir

Ad Soyad: Mehmet Kılıçlar Doğum Tarihi: 1965 Nereli: Taşpınar, Artova, Tokat Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Mehmet Kılıçlar kimdir, Mehmet Kılıçlar, 1965 yılında Tokat ilinin Artova ilçesi Taşpınar köyünde doğmuştur. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

1985 yılında Samsun Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Yozgat-Sarıkaya ve Ankara-Haymana Kaymakam vekilliği, Giresun-Yağlıdere, Elazığ-Kovancılar Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı İçişleri Bakanlığı Temsilciliği ve İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1990-1991 yılları arasında ABD‘de 1 yıl süreli İngilizce ve mesleki konularda eğitim almış, Japonya‘da Kamu Yönetimi, Fransa ve Singapur‘da mesleki konularda seminerlere katılmıştır.

30 Aralık 2005 tarih ve 9864 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Mardin Valisi oldu. 22 Aralık 2008 tarih ve 14448 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Eskişehir Valisi olarak atanan Vali Kılıçlar, 5 Ocak 2009 tarihinde görevine başladı.

17 Ağustos 2011 tarihinden itibaren de Emniyet Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Mehmet Kılıçlar, 15 Eylül 2014 Valiler kararnamesi ile emekli olan Alaaddin Yüksel‘in yerine Ankara valisi olarak atanmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Mehmet Kılıçlar, Yrd.Doç.Dr Arzu Kılıçlar ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

İlgili Makaleler

Mehmet Kılıçlar hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu