Mehmet Aslan kimdir

Ad Soyad: Mehmet Aslan Doğum Tarihi: 29 Nisan 1980 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Mehmet Aslan kimdir, Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan‘ın oğlu.

Mehmet Aslan, 29 Nisan 1980 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Babası gazinolar kralı Fahrettin Aslan, annesi Arzu Aslan’dır. Babasının ilk eşinden olan Sacit Aslan (d.1953) ve Selçuk Aslan d.1959) adında iki abisi vardır. İlkokulu İstanbul’da devlet okulunda okudu. 10 yaşında Paris‘e gitti. Ve 10 yıl Ecole Pascal’da okudu. Sonra Baccalaureat diplomasını aldı. Bir yıl Sorbon‘da psikoloji okuduktan sonra Boston Üniversitesi‘nde Uluslararası Ticaret okudu. Döndükten sonra Yeditepe Üniversitesi‘nde de okudu diplomayı oradan aldı. Fransızca, İngilizce, İspanyolca olmak üzere üç yabancı dil bilmektedir. 2002 yılında Türkiye’ye döndü. 2aybetti.

2005 yılında dekoratif taş üzerine “Alem Doğal Taş” şirketini kurdu. Bununla ilgili Hindistan‘da fabrika satın aldı. Kuveytli ortağı ile kurduğu bu fabrikada mermer blok kesimi yapmakta ve mermer, granit, quartz, bazalt, kum taşı, taş ve kesimiyle ilgililenmektedir. Kuveyt Saray’ının ve Karaçi’deki Amerikan konsolosluğunun taşını vermek yaptığı işler arasındadır.

Caddebostan Migros’a, Burger King’e kiraladığı yerler gibi çeşitli yerlerde mülkleri, arazileri vardır ve kiraya vermektedir.

2008 yılında Show Tv’de yayınlanan “Benim Annem Dans Edemez” yarışmasında Sinem Kobal ile birlikte sunuculuk yaptı. Yarışmada Hakan Peker ve Sema Çelebi de jüri üyeliği yaptı.

2007 yılında “Çılgın Dersane” sinema filminde Kerem rolünü canlandırırken Cüneyt Arkın, Yağmur Atacan, Duygu Çetinkaya, Tuba Ünsal, Mustafa Topaloğlu, Hande Ataizi ile beraber oynadı.

2012 yılında başrolünde Murat Serezli‘nin oynadığı “Muck” adlı dizide Savas Hoca karakterini canlandırırken; Hale Caneroğlu, Bedük, Ragga Oktay, Bay J, Özlem Aydın ile beraber oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Asayiş Berkkemal (Komiser Berk Atakan) (TV Dizisi)
2012 – Muck (Savaş) (TV Dizisi)
2012 – Son (Psikiyatris) (Sinema Filmi)
2012 – Budala (Seslendirme) (TV Dizisi)
2009 – Yankee Go Home (Toprak) (Sinema Filmi)
2009 – Kayıp Çocuklar Cenneti (Mehmet) (Sinema Filmi)
2008 – Ayakta Kal (Ali Yıldız) (Sinema Filmi)
2007 – Çılgın Dersane (Kerem) (Sinema Filmi)
2006 – Doktorlar (Burak Kuzey) (TV Dizisi)
2005 – Nefes Nefese (Kaya) (TV Dizisi)
2005 – Belalı Baldız (Kerem) (TV Dizisi)

İlgili Makaleler

Mehmet Aslan hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu