Mehmet Ali Yalçındağ kimdir

Ad Soyad: Mehmet Ali Yalçındağ Doğum Tarihi: 1964 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Mehmet Ali Yalçındağ kimdir, Doğan Holding yönetim kurulu üyesi ve Doğan Yayın Holding başkan vekilidir.

Mehmet Ali Yalçındağ, 1964 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Mehmet Ali Yalçındağ, üniversite eğitimini 1989 yılında İngiltere‘nin başşehri Londra‘da “American College in London” üniversitesinde tamamlamıştır. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan‘ın damadıdır.

1990 yılında Doğan Dış Ticaret’te çalışmaya başladı. 1991 yılında Doğan Holding İcra Komitesi’nde ve 1992 yılında da Milliyet Gazetesi‘nde genel müdür yardımcısı olarak görev aldı.

1996 yılında Doğan Holding’teki medya şirketleri Doğan Yayın Holding çatısı altında birleştirilirken Mehmet Ali Yalçındağ, bu kuruluşun yönetim kurulu başkan vekilliğine getirildi. 1999 yılında da Doğan Yayın Holding’in icra kurulu başkanlığına getirildi.

Mehmet Ali Yalçındağ, Arzuhan Doğan Yalçındağ ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

TÜSİAD Üyesi olan Mehmet Ali Yalçındağ, Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA ) Türkiye Başkanı, Türkiye Reklam Konseyi Başkanı olmasının yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Üyeliği, WEF Medya Yöneticileri Üyeliği de yapmaktadır.

2012 yılından itibaren Rusya’nın lider arama motoru olan “Yandex Türkiye”nin CEO’sudur.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı tarafından yapılan bir yazılı açıklama ile Mehmet Ali Yalçındağ, Doğan Grubuna bağlı medya organlarının koordinasyon ve yayın politikalarının yönetiminden, Doğan Yayın İlkeleri ve evrensel yayıncılık değerleri çerçevesinde tam yetki ile görevlendirilerek Doğan Medya Grubu’nun yeni CEO‘su oldu.

İlgili Makaleler

Mehmet Ali Yalçındağ hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu