Marta Kostyuk kimdir

Ad Soyad: Marta Kostyuk Doğum Tarihi: 28 Haziran 2002 Nereli: Ukrayna Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Marta Kostyuk kimdir, Tenis oyuncusu

Marta Kostyuk, 28 Haziran 2002 tarihinde Kiev, Ukrayna‘da Oleg Kostyuk ve Talina Beyko çiftinin kızı olarak doğmuştur. Tam adı Marta Olehivna Kostyuk’dır. Babası tenis turnava direktörü, annesi Talina Beyko da 1990’lı yıllarda profesyonel tenisci idi.

Marta Kostyuk, çocukluğunda 5 yaşında iken Kiev’in batısındaki Antey Tenis Kulübünde tenis oynamaya başladı.

Marta Kostyuk, 2016 yılında Fransa genç kızlar (Petits As) turnuvasının şampiyonu oldu. 16-29 Ocak 2017 tarihleri arasında da 2017 Avustralya Açık genç kızlar şampiyonasını kazanarak şampiyonu oldu. 8 Mayıs – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Macaristan, Dunakeszi’de yapılan tenis turnuvasının da şampiyonu oldu.

Ekim 2017’de, Çin, Chengdu’da düzenlenen ITF Junior Masters adlı genç kız turnuvasını kazandı.

Marta Kostyuk, ‘Yeni Maria Sharapova‘ denilen 15 yaşındaki Ukraynalı tenisçi Marta Kostyuk, 17 Ocak 2018 tarihinde Avustralya Açık’ta üçüncü tura yükselerek 1997 yılından beri bunu başaran en genç tenisçi olarak Grand Slam tarihine geçti.

Avustralya Melbourne‘de düzenlenen turnuvanın ilk turunda Çinli Peng Shuai‘yi yenen Ukraynalı genç tenisçi, Avustralyalı Olivia Rogowska‘yı 6-3 ve 7-5’lik setlerin ardından mağlup ederek adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

İlgili Makaleler

Marta Kostyuk hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu