Luciano Rosso kimdir

Ad Soyad: Luciano Rosso Doğum Tarihi: 15 Nisan 1982 Nereli: Arjantin Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Luciano Rosso kimdir, Dansçı, Arjantinli YouTubers

Luciano Rosso, 15 Nisan 1982 tarihinde Arjantin, Buenos Aires, Tigre’de doğmuştur. Dansçı ve koreograf olarak yedi yılı aşkın süre dans şirketi Nandayure’a Analia Gonzalez’da çalıştı. Daha sonra, Peru‘ya gitti ve vücut perküsyonunu öğretmek için 2011 yılında El Clash Urbano şirketine katıldı.

Şirket festivallere katıldı ve çalışm Paraguay ve Brezilya‘ya sunmaya davet edildi. Orta Amerika’da, Peru, Brezilya, Uruguay, Paraguay, Kolombiya, Panama, Kosta Rika, Nikaragua, Guatemala gibi ülkeleri ziyaret etti.

Luciano Rosso, çocukken radyo spikerlerini taklit etmeye başladı. Abartılı jestler yaparak ve gözlerini çok değişik şekillere sokarak dikkatleri üzerine çekti. Böylelikle yüz ini en eğlenceli şekilde geliştirdi ve 2007 yılında kanalını YouTube platformunda açmaya karar verdi. Burada birkaç video yükledi ve “bin yüzlerce Arjantinli” takma adını aldı. YouTube’a yüklediği videolarla 10 milyondan fazla izlenen mimik cambazı oyuncu oldu.

Luciano Rosso, kariyerine dansçı olarak başlayan ve aynı zamanda tiyatroya ve müziğe girişimde bulunan Arjantinli bir sanatçıdır. Aynı zamanda kurucu ortağı olduğu müzik şirketi Residual Urraka’nın yönetmenliğini yapmaktadır.

Luciano Rosso, 2006 yılından beri Hermes Gaido, Luz Macias, Esteban Bresolin, Emmanuel Calderon, Lucila Correa, Delfina Rosario Casares ve Blasco ile birlikte Buenos Aires, San Fernando’da bulunan bağımsız bir yaratılış alanı olan “Laburatorio” kültür merkezi kurdular.

Türkiye‘nin Euro 2016 turnuvasında oynayacağı maçlarda Milli Takımlar Erkek Bakım Markası olan Arko Men’in Luciano Rosso tarafından maçın gidişatına göre her senaryo düşünülerek hazırlanan eğlenceli GIF’ler, Arko Men’in Twitter hesabından eş zamanlı yapılacak canlı maç anlatımı sırasında gösterildi.

İlgili Makaleler

Luciano Rosso hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu