Leyla Lydia Tuğutlu kimdir

Ad Soyad: Leyla Lydia Tuğutlu Doğum Tarihi: 29 Ekim 1989 Nereli: Almanya Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Leyla Lydia Tuğutlu kimdir, 2015 yılında başrollerini Çağatay Ulusoy ile paylaştığı “Delibal” adlı sinema filminde oynadı.

Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 tarihinde Türk bir babanın ve Alman bir annenin kızı olarak Berlin‘de doğmuştur. 5-6 yaşlarında İstanbul‘a geldi, İlkokula İstanbul’da başladı. Piyano dersleri aldı. Konservatuara da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Anadolu Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi‘nde Alman Dili ve Edebiyatı bölümüne başladığında Konservatuara devam etmeyi bırakıp mankenlik ve fotomodelliğe başladı.

2005 senesinde Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006′ da Çin‘ de yapılan Miss Tourism Queen International’ da ‘Princess’ ödülüne layık görüldü.

Leyla Lydia Tuğutlu, 2007 yılında Fashion TV Moda Oskarları, “Gelecek vaad eden model” seçildi. 2008 yılında “Miss Turkey” Güzellik Yarışmasında birinci oldu. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye’yi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti.

2009 – 2010 yılları arasında “Es Es” adlı dizide, Ahmet Rıfat Şungar, Berk Hakman, Derya Alabora, Pınar Dikici, Beyza Şekerci ile birlikte oynayarak dizi oyunculuğuna başladı.

2010 yılından itibaren 5 yıl Bloomberg ve HaberTürk kanalında “HT Magazin” isimli programın sunuculuğunu yaptı.

2012 – 2015 yılları arasında yönetmenliğini Uluç Bayraktar ve Cem Karcı‘nın yaptığı ve başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Gökçe Korel, Elif Sönmez ve Çetin Tekindor‘un olduğu “Karadayı” adlı dizide Kenan İmirzalıoğlu‘nun kardeşlerinden biri olan Songül Kara karakterini canlandırdı.

2014 yılında senaryosunu Engin Günaydın‘ın yazdığı “İçimdeki Ses” adlı sinema filminde Engin Günaydın, Füsun Demirel, Ersin Korkut, Onur Buldu, Sırrı Süreyya Önder, Hakan Meriçliler ile birlikte oynadı.

2015 yılında başrollerini Çağatay Ulusoy ile paylaştığı “Delibal” adlı sinema filminde diğer rollerde Nazan Kesal, Mustafa Avkıran, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Defne Kayalar, Toprak Sağlam, Barış Aytaç, Güneş Zavrak ve Bahtiyar Engin yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Delibal (Füsun) (Sinema Filmi)
2014 – İçimdeki Ses (Ayşıl) (Sinema Filmi)
2013 – Günce (Aslı) (Sinema Filmi)
2012 – 2014 – Karadayı (Songül Kara) (TV Dizisi)
2010 – 2011 – Kirli Beyaz (Melis) (TV Dizisi)
2009 – 2010 – Es Es (İrem) (TV Dizisi)

İlgili Makaleler

Leyla Lydia Tuğutlu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu