En Güncel Biyografi Sitesi, 20 Temmuz 2018

Kerim Tekin kimdir

  • Ad Soyad: Kerim Tekin
  • Nereli: Erzincan
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: 28 Haziran 1998

Kerim Tekin kimdir, Kerim Tekin, 18 Nisan 1975 tarihinde Erzincan’da doğmuştur. Orta okulda iken, vokal ve gitar dersleri aldı. lisede, müzik hayatına başladı. İstanbul Atakoy Lisesi mezun oldu. Onyedi yaşında gece kulüp. Bozuyuk Maden Fakultesi birinci sınıfta okuyordu. Annesinin adı handan tekin’dir ve Seda tekin adında ablası vardır.

1994 yılında S Müzik’le anlaşarak profesyonel bir ekiple ilk albümünün hazırlıklarına başladı. “Kara Gözlüm” adını taşıyan ilk albümü 1995 yılında çıktı. “Kara Gözlüm”le birlikte sahne çalışmalarını hızlandırdı. “Haykırsam Dünyaya” adını verdiği ikinci albümünü 1997 yılında çıkardı. Bu son albümünden “Kar Beyaz” adlı parça hit oldu. “Karbeyaz” diye bir şarkı okudu ve ölümün benzersiz tanımını yaptı: KARBEYAZDIR ölüm, ellerinden gülüm.

Romantik şarkılarla dikkatleri çeken Kerim Tekin, hoş görünümü, sempatikliğiyle özellikle gençler tarafından kısa zamanda tanındı ve sevildi.

Kerim Tekin, 28 Haziran 1998 tarihinde bir festivalden İstanbul’a dönerken Afyon yakınlarında geçirdiği zincirleme trafik kazasında 23 yaşında yaşamını yitirdi.

Albümleri :
1995 – Kara Gözlüm
1997 – Haykırsam Dünyaya

Kerim Tekin kimdir

Etiketler

Kerim Tekin kimdir biyografisi toplam 2.778 kez okundu. Bugün ise 1 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.