Kerem Kınık kimdir

Ad Soyad: Kerem Kınık Doğum Tarihi: 1970 Nereli: Malatya Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Kerem Kınık kimdir, 4 Nisan 2016 tarihi itibari ile Türk Kızılayı Genel Başkanıdır.

Kerem Kınık, 1970 yılında Malatya‘nın Hekimhan ilçesinde doğmuştur. İstanbul’da Kanlıca, Bebek ve Paşabahçe’de ilk ve orta öğrenimini tamamlayan Kınık, 1993’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Kerem Kınık, 1995 yılına kadar Amasya’da Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi’nde Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Ardından İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis üyesi ve sağlık komisyonu başkanı olarak görev yaptı.

Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonunda İstanbul’u temsil etti. Çeşitli Sivil Toplum ve İnsani Yardım Kuruluşlarında yöneticilik yaptı. İngiltere’de Portsmouth Üniversitesinde Stratejik Bilgi Teknolojileri Yönetimi eğitimi aldı.

Profesyonel iş hayatında ulusal ve uluslararası teknoloji firmalarında Genel Müdürlük görevi yapan Kerem Kınık, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde Afet Tıbbı alanında da doktora çalışmaları yürütmektedir.

2013 yılında “Yeryüzü Doktorları Derneği” başkanlığına seçilmiştir. 14 Aralık 2015 tarihinde derneğin Olağanüstü Genel Kurulu toplantısında yapılan seçimde görevini Dr. Yahyahan Güney’e devretmiştir.

2015 yılında Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. 4 Nisan 2016 tarihinde Türk Kızılayı Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilmiştir.

İngilizce ve orta seviyede Arapça bilen Kerem Kınık, Dr. Hatice Öztürk Kınık ile evlidir. Muhammed Furkan, Abdullah Harun ve Fatıma Zehra isimlerinde üç çocuğu vardır.

İlgili Makaleler

Kerem Kınık hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu