Karl-Heinz Feldkamp kimdir

Ad Soyad: Karl-Heinz Feldkamp Doğum Tarihi: 02 Haziran 1934 Nereli: Essen, Almanya Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Karl-Heinz Feldkamp kimdir, Almanyanın en önemli futbol adamlarından biri. Bayer Uerdingen, Kaiserslautern, Borussia Dortmund ve Arminia Bielefeld takımlarının yanı sıra Türkiye‘de, Beşiktaş ve Galatasaray‘da görev almıştır.

Kalli lakaplı Karl-Heinz Feldkamp, 2 Haziran 1934‘de Essen, Almanya’da doğdu.

Antrenörlük kariyerine 1973 senesinde SG Wattenscheid 09 takımıyla başladı. 2 sene bu takımda antrenörlük yapan Feldkamp, 4 sene süreyle kariyerine ara verdi. 1978‘de 1.FC Kaiserslautern takımıyla anlaşmasının ardından, 4 sene bu takımda teknik direktör olarak futbol hayatını sürdürdü.

19821983 sezonunda, Borussia Dortmund‘u çalıştıran Kalli, 19831984 sezonunda Arminia Bielefeld takımının başına geçti. 19851987 seneleri arasında Bayer 05 Uerdingen, 1987 – 1988‘de ise Eintracht Frankfurt takımını çalıştırdı. 1990‘da tekrar başına geçtiği Kaiserslautern’i, 1991 sezonu şampiyonu yaptı.

19921993 sezonunda genç futbolculardan kurulu Galatasaray’ın başına geçen Kalli, takıma 4 kupa birden kazandırmasının yanı sıra, Almanya’da dönemin en güçlü takımlarından biri olan, geçmişte kendisinin de çalıştırdığı, Eintracht Frankfurt’u eleyerek bir çok ilke imza attı. Feldkamp, Galatasaray’da kaldığı dönemde genç oyunculara verdiği değerle, Bülent Korkmaz, Hakan Şükür, Arif Erdem, Okan Buruk gibi Galatasaray ve Türk futbolu için sonradan çok büyük önem taşıyacak olan yeteneklerin yetişmesinde büyük rol oynamış oldu.

Galatasaray’dan ayrıldıkdan sonra antrenörlük kariyerine bir süre ara veren deneyimli teknik adam, 1999 yılında Beşiktaş’ın başına getirildi ancak sağlık problemleri nedeniyle, çok kısa bir süre sonra takımdan ayrıldı.

Sağlık problemlerinin , 2007‘de Galatasaray Futbol Şube sorumlusu Adnan Polat‘ın çabaları sonucu, en büyük başarıları yakaladığı Galatasaray’a geri döndü. Takıma dönmesiyle, oyuncu seçimini gençlerden yana kullanan Kalli, farklı futbol anlayışını ilk maçlardan hissettirmeye başladı.

İlgili Makaleler

Karl-Heinz Feldkamp hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu