Jorge Garcia kimdir

Ad Soyad: Jorge Garcia Doğum Tarihi: 28 Nisan 1973 Nereli: Nebraska, Amerika Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Jorge Garcia kimdir, Jorge Garcia, 1973 doğumlu Amerikalı dizi oyuncusu. 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Emmy Ödüllü televizyon dizisi Lost’da, Hugo ‘Hurley’ Reyes isimli karakteri canlandıran Garcia, dizide oynaması için seçilen ilk oyuncu olma özelliğini taşıyor.

Jorge Garcia, 28 Nisan1973’de Omaha, Nebraska’nın Şilili ve Kübalıların yaşadığı bir bölgesinde dünyaya geldi. Güney Kaliforniya, San Juan Capistrano’da büyüyen Garcia, San Clemente Lisesi’ne gitti. Son yılında bir öğrenciye verilen en yüksek ödül olan ‘Triton of The Year’a değer görüldü.

Çeşitli reklamlarda oynadıktan sonra ilk olarak 1997’de Raven’s Ridge filminde ‘Monty’ rolünü oynayan Garcia, ardından Tomorrow by Midnight (1999), Kings of the Open Mic’s (2000) ve The Slow and the Cautious (2002) gibi filmlerde rol aldı. Spin City (2000), Rock Me Baby (2003), Becker (2004) ve Curb Your Enthusiasm (2004) dizilerinin de birkaç bölümünde yer alan Garcia, 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Lost adlı dizide Hugo ‘Hurley’ Reyes isimli karakteri canlandırmaya başladı.

Oyuncu seçiminin başlamasından bir gece önce, Curb Your Enthusiasm dizisinin The Car Pool Lane isimli bölümünde canlandırdığı, uyuşturucu satıcısı rolünü izleyen yapımcıları, Garcia’nın Lost’da mutlaka oynaması gerektiğine karar verdiler. Böylece Garcia, bu dizi için seçilen ilk oyuncu oldu ve dizinin yaratıcıları, kendisine özel olarak ‘Hugo’ karakterini yarattılar. Bu rolü kabul ettikten sonra çekimler için Hawaii’ye giden Garcia, bu yüzden kız kardeşinin düğününe de katılamadı.

Lost’da oynamaya devam ettiği süre içerisinde filmlerde rol almaya devam eden Garcia, 2004 yılında Tales from the Crapper, Happily Even After ve Our Time Is Up adlı üç filmde rol aldı. 2005’de ise The Good Humor Man ve Little Athens filmlerinde rol aldı.

Jorge Garcia, bir süre sonra Los Angeles’daki evini boşalttı ve tamamen Kailua, Hawaii’ye yerleşti. Garcia’nın Chihuahua cinsi Nunu isimli bir köpeği var.

İlgili Makaleler

Jorge Garcia hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu