John Cena kimdir

Ad Soyad: John Cena Doğum Tarihi: 23 Nisan 1977 Nereli: West Newbury,Massachusetts ABD Meslekler: Ölüm Tarihi: --

John Cena kimdir, Amerikan aktör, hip hop şarkıcısı ve profesyonel amerikan güreşçisi.

Tam adı John Felix Anthony Cena’dır. John Cena ringde kullandığı isimdir. 23 Nisan 1977 West Newbury,Massachusetts ABD’de doğmuştur. Toplamda 5 kardeşin en küçüğüdür.Abilerinin adı Dan,Matt,Steve ve Sean’dir. John Cena,Springfield kolejinden mezun oldu ve güreşle ilgilenmeye başladı.Ailesinde bir tane bile güreşçi bulunmadığı için güreşe geç başladı fakat ünlü oldu ve sevildi.Yalnız çalışıp çok başarı elde eden güreşçilerdendir. 185 cm boyunda ve 109 kilodur.

John Cena ilk maçını 2002 de Kurt Angle ile yaptı fakat yenildi. İkinci maçını bir hafta sonra Chris Jericho ile yaptı ancak onda da kılpayı yenildi. İlk kemerini 20.wrestlemania da big showu yenerek kazanmıştır, bu kemer Amerika şampiyonluğudur.

2003 başlarında Eddie Guerrero, Chavo Guerrero ve eski ortağı B-2 gibi isimlerle çekiştikten sonra ana kemer turnuvasına katıldı ve Backlash 2003’de Brock Lesnar ile WWE Championship maçı yapıp kaybetti. 2003 boyunca Brian Kendrick gibi isimadı ve yılın sonuna doğru face oldu. 2004 yılı başına doğru Paul Heyman ile sürekli takışan Cena Royal Rumble 2004 şovunda Rumble maçına katılıp Big Show tarafından elendi. Wrestlemania XX şovunda Big Show ile WWE United States Championship maçı yapıp onu yenerek bu kemeri aldı. Yıl ortasına kadar Fransız Rene Dupree ile çekiştikten sonra Booker T’ye kemeri kaybetti. Beş maçlık bir seri sonrasında bu kemeri geri aldı ancak Ekim ayında Carlito’nun debut maçında ona kaybeden Cena kemerini de Carlito’ya kaybetti, yıl sonunda onla ve onun korumasıyla çeşitli maçlar yapan Cena sonunda kemerini geri aldı.

2006 da Cena bir süre Kurt Angle ile unvan için çekişti ve Cena maçları kazanarak unvanını korudu. John Cena unvanını New Years Revolution’da Edge’e kaybetti. 3 hafta sonra Cena unvanını Royal Rumble’da geri aldı. Cena Wrestlemania 22’de Triple H’i yenerek ve Backlash 2006’da 3’lü maçta Triple H ve Edge’i yenerek unvanını korudu.

Daha sonra 2007 de ohn Cena, Umaga’yla çekişmeye girdi ve New Years Revolution’da Umaga’yı yenerek kemerini korudu ve onun yenilmezlik serisine son verdi.

2008 de chris jericho yu yenerek dünya ağırsiklet kemerini kaldırmıştır.

John Cena ilk filmi “Marine” 16 ekim 2006 da çıkmıştır. Ayrıca bir çok filmi vardır.

İlgili Makaleler

John Cena hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu