Jason Segel kimdir

Ad Soyad: Jason Segel Doğum Tarihi: 18 Ocak 1980 Nereli: Los Angeles, A.B.D. Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Jason Segel kimdir, Forgetting Sarah Marshall, Knocked Up, I Love You, Man gibi Hollywood filmleri ile tanınan oyuncu, senaryo yazarı ve müzisyen. Ülkemizde de gösterimde olan How I Met Your Mother dizisinde, Marshall Eriksenarakterini canlandırmaktadır.

Jason Jordan Segel, 18 Ocak 1980 tarihinde, Los Angeles, Kaliforniya, A.B.D.’de dünyanı Pacific Palisades, Kaliforniya’da geçiren Segel, ailesi gibi Yahudi olmasına karşın Katolik okullarında okudu. Harvard-Westlake Lisesi’nde okurken eyalet şampiyonu olan basketbol takımında olan Segel, daha lise yıllarındayken oyuncu olmak istiyordu ve de bu amacını gerçekleştirmek için Palisades Playhouse adlı yerel bir tiyatroda oyunculuk dersleri aldı.

İlk oyunculuk deneyimini, 19992000 yılları arasında, kısa ömürli T.V. dizisi Freaks and Geeks ile yaşayan Segel, ünlü polisiye dizi CSI: Crime Scene Investigation’ın 20042005 sezonunda, Neil Jansen karakteri ile konuk oyuncu olarak rol aldı. Segel’i uluslararası üne kavuşturan yapım ise, CBS için hazırlanan ve hala devam etmekte olan komedi dizisi How I Met Your Mother oldu. Başrollerini Josh Radnor, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris ve Alyson Hannigan ile paylaştığı dizide canlandırdığı Marshall Eriksen karakteri, oyuncuya büyük bir başarı kazandırdı.

Yönetmenliğini Freaks and Geeks dizisinde beraber çalıştığı Judd Apatow’un yaptığı 2007 tarihli sinema filmi Knocked Up’da rol alan Segel, bu filmden bir yıl sonra, senaryosunu kendisinin yazdığı, Mila Kunis ve Shauna Robertson ile beraber başrollerini paylaştığı Forgetting Sarah Marshall adlı sinema filminde rol aldı.

Son olarak, 2009 yapımı komedi filmi I Love You, Man ile seyircilerin karşısına çıkan Jason Segel, 2010 yılında vizyona girecek olan Gulliver’s Travels (Gulliver’in Gezileri) adlı sinema filminde Horatio karakterini canlandıracak.

İlgili Makaleler

Jason Segel hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu