Ilgın Bektaş kimdir

Ad Soyad: Ilgın Bektaş Doğum Tarihi: 10 Eylül 1997 Nereli: Ankara Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Ilgın Bektaş kimdir, Ilgın Bektaş, 10 Eylül 1997 de Ankara‘da doğdu. Annesinin adı Oya Bektaş, babası Dr. Atilla Bektaş‘dır. Nesibe Aydın’da ilköğretimini, Lise eğitimini Başkent Üniversitesi (B.Ü) Ayşe Abla okullarında tamamladı. Halen Bilkent Üniversitesi İç mimarlık ve çevre Tasarımı bölümünde okumaktadır.

Ortaokulda Gazi Üniversitesi Voleybol takımı ile Ankara 1.ciliği ve Türkiye 3.cülüğü, Lisede Başkent Üniversitesi Ayşe abla Okulları Voleybol takımı ile Ankara 1.ciliği ve Türkiye 2.ciliği yanısıra Halkbank Yıldız Voleybol takımı ile Ankara 2.ciliği ve Türkiye 4.cülüğü kazanmıştır Ankara Gücü Voleybol takımında da oynamıştır. Halen Bilkent Üniversitesi Voleybol takımında oynamaktadır.

179 cm boyunda ve 64 kilo ağırlığında olan Ilgın Bektaş, basında Voleyboldaki başarıları dışında hayvan sever haberleri ve Şanslı isimli felç köpeği sağlığına kavuşturmak için harcadığı çaba ile tanınmıştır.

Ilgın Beştaş kısa bir süre Ritiel sanat Merkezi ve Tiyatro okulunda eğitim almıştır.

Ilgın Beştaş sayesinde Türkiye’nin yakından tanıdığı “Şanslı” köpek, sıcak bir yuvaya kavuştu. Ankara‘daki özel bir veteriner kliniğinde 1 yıla yakın tedavisi devam eden Şanslı hem yazlık hem de kışlık yeni bir sıcak yuvaya kavuştu. 2015 yılının Aralık ayında Almanya‘da yaşayan Balıkesir Altınoluk’lu Feride Demirel Demircan isimli vatandaşımız “Şanslı”ya sahip çıkarak önce Altınoluk’a götürdü, sonra da Almanya‘ya götürecek.

İlgili Makaleler

Ilgın Bektaş hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu