Hüsnü Güreli kimdir

Ad Soyad: Hüsnü Güreli Doğum Tarihi: 1952 Nereli: İstanbul Meslekler:

Hüsnü Güreli kimdir, Hüsnü Güreli, avukat, yeminli mali müşavir ve Türkiye Futbol Federasyonu‘nun eski başkanvekilidir.

Hüsnü Güreli, 1952 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Orta öğrenimini 1969 yılında Işık Lisesi’nde, yüksek öğrenimini 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

1973 – 1974 yılları arasında Avukatlık stajını tamamlayarak Baro Avukatlık sertifikasını aldı. Hüsnü Güreli, avukat olduktan sonra iş hayatına hesap uzmanı olarak başladı. 1974 yılı sonlarında açılan Maliye ve Gümrük Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu sınavını birincilikle kazanarak Ocak 1975 yılında Hesap Uzmanı oldu. Üç yıl muavinlik döneminden sonra 1978 yılı başında açılan yeterlilik sınavını birincilikle kazanarak Hesap Uzmanı oldu. Yaklaşık beş yıl Hesap Uzmanlığı yaptıktan sonra istifa ederek özel sektörde iş hayatına atıldı. 1980 yılı başından itibaren Prof.Dr. Salih ŞANVER ile yaklaşık beş yıl ortak olarak çalıştı. Daha sonra 1984 yılında kendisine ait Güreli Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’yi kurdu ve yeminli mali müşavir ve ortak baş denetçi unvanlarını kazandı.

İngilizce bilen Hüsnü Güreli, uluslararası bir danışmanlık firması olan Baker Tilly International’ın Türkiye temsilcisi ve ortağıdır.

Hüsnü Güreli, Futbol kulüplerinin şirketleşmesi ve halka açılması ile ilgili çeşitli çalışmalar yapmıştır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nde ve Türkiye Futbol Federasyonu‘nda üst düzey görevler almıştır. Türkiye Futbol Federasyon Başkan Vekilidir.

Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.’ nin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Kurmuş olduğu GÜRELİ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE DENETİM ŞİRKETLERİ Topluluğu şu anda Türkiye çapında yaklaşık 900 firmaya hizmet vermektedir. Bünyesinde 9 Yeminli Mali Müşavir, 38 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, 7 Avukat ve 53 Lisans ve Lisansüstü eğitimli Denetçi ve çalışanları olmak üzere toplam 220 kişi çalıştıran GYM, dünya 8.cisi olan Danışmanlık firması Baker Tilly International’ın da Türkiye temsilcisi ve ortağıdır.

Önceki dönemlerde Beşiktaş yönetim kurullarında görev alan Hüsnü Güreli, Asuman Olgun ile evli ve Sinan ve Yosun adlarında bir erkek, bir kız iki çocuk babasıdır.

31 Ocak 2012 tarihinde Mehmet Ali Aydınlar‘ın istifası üzerine vekaleten Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı görevini devraldı. 27 Şubat 2012 tarihinde görevini yeni başkan seçilen Yıldırım Demirören‘e devretti.

28 Şubat 2019 tarihinde Yıldırım Demirören‘in Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı görevini bırakmasının ardından, 2019 Haziran ayında yapılacak seçime kadar TFF Başkanlığı görevini Başkanvekili Hüsnü Güreli yürütecek.

Üye Olduğu Mesleki Örgüt Ve Kuruluşlar:
Yeminli Mali Müşavirler Odası üyesi
T.C. Maliye Bakanlığı Vergi Konseyi Üyesi
Bağımsız Denetim Derneği üyesi
Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği üyesi
Darüşafaka Yüksek İştişare Konseyi Üyesidir.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekilidir
Türkiye Milli Paralimpik komitesi 2. Başkanıdır.
Fevziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir.
Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanıdır.

İlgili Makaleler

Hüsnü Güreli hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu