Hilal Özdemir kimdir

Ad Soyad: Hilal Özdemir Doğum Tarihi: 20 Nisan 1971 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Hilal Özdemir kimdir, Hilal Özdemir, 20 Nisan 1971 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk halk müziği şarkıları söylemektedir.

Harika Avcı, Hüner Coşkuner, Sedat Sayan, Nur Ertürk, Ayşe Tunalı gibi çok sayıda sanatçının da prodüktörlüğünü yapan ve Neşe Karaböcek ile Gülden Karaböcek ile bir dönem evli olan prodüktör Atilla Alpsakarya sayesinde tanınır oldu.

Hilal Özdemir, 1995 yılında oyuncu Salih Güney ile nişanlandı ayrıldı.

2007 yılında yayınlanan ilk sezon “Şarkı Söylemek Lazım” yarışmasına o zamanki eşi Hazım Körmükçü ile katıldı. Yarışmanın sunuculuğunu Behzat Uygur ve Zeynep Tokuş birlikte yaparken, jüride Olcayto Ahmet Tuğsuz, Erol Büyükburç, Fuat Güner, İnci Çayırlı, Oray Eğin, Eyşan Özhim vardı. İlhan ŞeşenZuhal Topal çiftinin birinci olduğu yarışmada; İlhan ŞeşenZuhal Topal, Hilal ÖzdemirHazım Körmükçü, Hakan AysevSerap Ezgü, Ferda Anıl YarkınHelin Avşar, Suat SunaIrmak Ünal, Metin ArolatHande Subaşı, Işın KaracaVatan Şaşmaz, Burcu GüneşBerke Hürcan, Yeliz EkerSemih Saygıner, LinetErhan Yazıcıoğlu, Zeynep DizdarYağmur Atacan, MirkelamDidem Uzel yarışmacı olarak katıldılar.

Hilal Özdemir, 20 Nisan 2003 tarihinde oyuncu Hazım Körmükçü ile evlendi. 2014 yılında boşandı. Ada (d.2004) adında oğlu ve Ayka (d.2006) adında kızı vardır.

Albümleri :
1994 – İrem Kız
1995 – Barışalım
1998 – Kanadım Değdi Sevdaya
2000 – Bu Bendeki Eski Yara
2007 – Merhaba
2012 – Yar Diline
2013 – Seni Kalbinden Öpüyorum (Maxi Single)

İlgili Makaleler

Hilal Özdemir hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu