En Güncel Biyografi Sitesi, 21 Mayıs 2018

Helly Luv kimdir

  • Ad Soyad: Helly Luv
  • Nereli: İran
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: --

Helly Luv kimdir, 2015 yılının Mayıs ayında “Revolution (Devrim)” adlı şarkısına çektiği klipte tank kullanarak IŞİD‘e karşı savaşıyor.

Helly Luv, 16 Kasım 1988 tarihinde İran, Urmiye’de doğmuştur. Çıkardığı İngilizce albüm ile adından söz ettirmeyi başaran Kürt pop sanatçısı Helly Luv‘un gerçek ismi Helen Abdullah‘tır. Annesi de bir zamanlar Saddam Hüseyin‘e karşı peşmerge olarak savaşan şarkıcıdır. Çocukluğunu geçirdiği Finlandiya‘da piyano dersleri aldı ve tiyatro eğitimi gördü.

Helly Luv, 2006 yılında 18 yaşındayken müzik kariyerini sürdürmeevletleri’nin (ABD) Los Angeles kentine yerleşti. 9 aylıkken Kürdistan’dan ayrılarak sürekli mülteci bir yaşam içerisinde hayatını sürdürdü. Irak İran savaşı sırasında ailsi Türkiye‘ye göç etti. Daha sonra aile Finlandiya‘ya göç etti. 18 yaşına gelince ABD, Los Angeles‘e taşındı.

2014 yılında çıkardığı Risk İt All (Her şeyi göze al) albümü için Erbil’de, Rojavalı mültecilerin yaşadığı bir kampta molotof kokteyli, kalaşnikoflu peşmergeler ve Kuzey Irak Kürt Yönetimi bayrakları ile birlikte çektiği klibiyle bir anda bütün dikkatleri üzerine çekti.

İlk şarkısı FIFA 2014 Dünya Kupası albümüne de giren Helly Luv, ünlü Kürt yönetmen Bahman Ghobadi‘nin “Manadı.

Helly Luv, 2015 yılının Mayıs ayında “Revolution (Devrim)” adlı şarkısına çektiği klipte tank kullanarak IŞİD’e karşı savaşıyor. Kısa film şeklinde çekilen 7 dakikalık klipteki şarkının sözlerinde “Don’t be scared, unite, it is a revolution, all together let them know (Korkma, birleş, bu bir devrim, hep birlikte hadlerini bildir!)” ifadeleri yer alıyor.

Albümleri :
2014 – Risk İt All (Her şeyi göze al)
2015 – Devrim (Revelution)

Filmleri :
2014 – Mardan

Helly Luv kimdir

Etiketler

Helly Luv kimdir biyografisi toplam 674 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz