Hazer Amani kimdir

Ad Soyad: Hazer Amani Doğum Tarihi: 1977 Nereli: Ankara Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Hazer Amani kimdir, 1 Eylül 2018 tarihinde Acun Ilıcalı‘nın kanalı Tv8‘de başlayan “MasterChef Türkiye” adlı yemek hazırlama yarışmasında jüri üyesi olarak Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu görev yaptı.

Hazer Amani, 1977 yılında Ankara‘da doğmuştur. Babası İranlı, annesi Türk‘dür. Babası üniversite eğitimi için Türkiye‘ye geldiğinde annesi ile evlenmiştir.

Hazer Amani, TED Ankara kolejinden sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde okudu. Daha sonra 2001 yılında gittiği Güney Afrika‘da Cordon Bleu’de 3 sene aşçılık eğitimi aldı. Okulunu birincilikle bitirdikten sonra Güney Afrika’da çalışmaya başladı ardından Cape Wine Academy‘de 4 yıllık bir program olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği okudu.

Hazer Amani, 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul‘a döndü ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef’i olarak çalıştı. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı.

Lezzetli yemeklerini birçok dünyaca ünlü sanatçıya tattıran Hazer Amani, aralarında Elton John, Oprah Winfrey gibi isimler de yer aldığı uzun bir listeye sahip. Arasında en çok Kate Moss‘a yemek yaparken heyacanlanmış. Cape Town’da Ellerman House Hotel’de 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve diğer bir çok önemli isme yemek hazırlamış, yemekten sonra Nelson Mandela, Amani’nin elini sıkmış.

Knorr reklamlarında yer aldı. Hazer Amani, sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren American Hospitality Academy International Hotel Management Schools’un (AHA-İHMS) İstanbul kampüsü olarak faaliyet gösteren USLA’nın eğitmen şef kadrosunda yer alıyor.

Hazer Amani, İstanbul Bebek’te bir restoran olan Chilai’da baş şefi olarak çalışmaktadır. Hazer Amani aynı zamanda, Ataşehir bölgesinde Fireroom adında bir restoranın da Metal Oto’nun sahibi Murat Özkaya ile birlikte sahibidir.

1 Eylül 2018 tarihinde Acun Ilıcalı‘nın kanalı Tv8‘de başlayan “MasterChef Türkiye” adlı yemek hazırlama yarışmasında jüri üyesi olarak Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu görev yaptı. Bu programda şef aşçı Murat Özdemir de yarıştı. Hafta sonları yayınlanan Program, toplamda 3 ay sürecek.

İlgili Makaleler

Hazer Amani hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu