Hayden Christensen kimdir

Ad Soyad: Hayden Christensen Doğum Tarihi: 19 Mart 1981 Nereli: Vancouver, Kanada Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Hayden Christensen kimdir, Life as a House adlı sinema filmi ile Altın Küre’ye aday gösterilmiş olan Kanada’lı oyuncu. star-wars serisinin yeni çekilen üçlemesinde Anakin Skywalker’ı canlandırarak uluslararası üne kavuşan genç oyuncu Teens People’s dergisi tarafından 25 yaşın altındaki en seksi 25 oyuncudan birisi olarak gösterilmiştir.

Hayden Christensen, 19 Mart 1981 tarihinde, Alie ve David Christensen çiftinin üçüncü çocuğu olarak, Vancouver, Kanada’da dünyaya geldi. E.J. Sand Public School, Baythorn Public School ve Unionville Lisesi’nde eğitim gören Christensen, lisedeyken hokey ve tenis oynayan atletik bir gençti ve yaz tatillerinde New York’ta bulunan Actors Studio adlı oyunculuk okulundaAblası ile beraber gittiği bir reklam çekiminde keşfedilince oyunculuk kariyeri başlamış oldu.

İlk oyunculuk deneyimini, henüz 12 yaşındayken Family Passions adlı T.V. dizisi ile yaşayan Christensen, bu diziden bir yıl sonra, ünlü yönetmen John Carpenter’ın unutulmaz korku filmi In the Mouth of Madness’da yan rollerden birisinde yer aldı. 19951999 yılları arasında, çoğu televizyon için çekilmiş olan yedi filmin yanı sıra Are You Afraid of the Dark?, The Famous Jett Jackson gibi çeşitli dizilerde konuk oyuncu kadrosunda bulundu.

Hayden Christensen’a şöhreti getiren yapım, 2001 tarihli Life as a House oldu. Sam Monroe’nun yönettiği film, genç oyuncuya Altın Küre adaylığı getirdiyse de, ödülü kazanamadı.

Genç oyuncu, 2001 yılında Star Wars Episode II: Attack of the Clones ve 2005 yılında Star Wars Episode III: Revenge of the Sith filmlerinde, Anakin Skywalker / Darth Vader karakterlerini canlandırdı. Star Wars fanları arasında kısa sürede büyük bir popülerite kazanan Christensen, Attack Of The Clones’un gösterime girmesinin ardından Teens People’s dergisi tarafından 25 yaşın altındaki en seksi 25 oyuncudan birisi olarak gösterildi.

2006 yılında Factory Girl, 2007 yılında Awake ve Virgin Territory filmlerinde rol alan genç oyuncu, 2008 tarihinde, David Rice tarafından yönetilen Jumper ile beraber kayirerinde 3. kez ünlü oyuncu Samuel L. Jackson ile beraber kamera karşısına geçme fırsatını yakaladı.

Kendisi gibi oyuncu olan Rachel Bilson ile 2007 yılındaki Jumper filminin setinde tanışan Christensen, genç oyuncuyla 2008 yılının kasım ayında nişanlandı.

İlgili Makaleler

Hayden Christensen hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu