Hamza Dürgen kimdir

Ad Soyad: Hamza Dürgen Doğum Tarihi: 16 Ocak 1968 Nereli: Mersin Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Hamza Dürgen kimdir, 30 Kasım 2017 tarihinde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin (TEMAD) genel başkanı seçildi

Hamza Dürgen, 16 Ocak 1968‘de Mersin, Erdemli’de doğdu. Kore gazisi olan babasının adı Ahmet, annesinin adı Müslüme’dir.

Hava Teda başladığı eğitimine, Tuzla Piyade Okulunda devam ederek 1987 yılında Astsubay olarak mezun oldu. Kalite Yönetimi ve Kalite Güvencesi Standartları Temel Eğitimi aldı. Lisans Eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünde, Yüksek lisansını Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.

Kütahya‘da Hava Er Eğitim Tugayı, Diyarbakır‘da 8. Ana Jet Üs K.lığı, Ankara’da TBMM Mhf. ve Tör. Tb. K.lığında görev yaptı. Meslek hayatında çok sayıda Başarı, Takdir ve Ödüller aldı. Üstün başarı Kıdemine de sahip olan Hamza DÜRGEN TBMM Tören ve Muhafız Tabur Komutanlığındaki Tabur Gazinosu Komutanı görevinden kendi isteğiyle 2009 yılında emekli oldu.

12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde, Ankara 1. Bölge Bağımsız Mi

Ankara’da bir şirketin yönetiminde görevli olup ayrıca Ankara’da bir Kooperatifin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürüten Hamza Dürgen, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)’ın geliştirilmesi ve toplumla ilişkileri alanlarında çalışmalarını yürütmektedir.

İngilizce bilen Hamza Dürgen, Beyhan Dürgen ile evli ve Ataberk Dürgen ve Atakan Dürgen adlarında 2 oğlu vardır.

Hamza Dürgen, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin (TEMAD) 30 Kasım 2017 tarihinde Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde gerçekleşen 15. Olağan Genel Kurul seçimlerinde, yeni genel başkan seçildi.

500 delegenin 294’ünün oyunu alan Hamza Dürgen, 1984’te kurulan TEMAD’a, üç yıl süreyle başkanlık yapacak. Seçimin diğer adaylardan Siracettin Eldem 146, Yüksel Binici 34, Sami İnan ise 16 oy aldı.

ÜYESİ OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği
Türkiye Muharip Gaziler Derneği
Türkiye Emekliler Derneği.

İlgili Makaleler

Hamza Dürgen hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu