Haluk Ulusoy kimdir

Ad Soyad: Haluk Ulusoy Doğum Tarihi: 06 Mayıs 1958 Nereli: Trabzon Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Haluk Ulusoy kimdir, Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ulusoy Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Haluk Ulusoy, 6 Mayıs 1958 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Babası İş adamı Saffet Ulusoy, annesi ise Süreyya hanımdır. Selma, Sevim. Berrin ve Sevilay adlarında 4 kız kardeşi vardır. Yılmaz Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Yılmaz Ulusoy amcasıdır.

1976 yılında Yeşilköy Spor Kulübü, sonra da Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı (1983-1987). Mersin Polis Gücü kurucusu ve Başkanı (iki dönem), Kuşadası Spor Kulübü Başkanı, Söke Spor Kulübü Başkanı, Karşıyaka Spor Kulübü Asbaşkanı, Denizlispor Asbaşkanı olarak çalışmıştır.

Haluk Ulusoy, iki ayrı dönemde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak hizmet verdiği yıllarda Türkiye futbolunun en başarılı dönemlerinde yer almıştır.

Birçok Anadolu kulübünde başkanlık görevi yapan Haluk Ulusoy, Türk futbol tarihindeki önemli isimler arasında yer almıştır.

4 Kasım 1997 – 22 Temmuz 2004 tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak görev yaptı. İkinci defa 19 Ocak 2006 – 30 Haziran 2008 tarihleri arasında tekrar Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak görev yaptı. Başkanlıktan önce 8 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği, Asbaşkanlık, İcra Kurulu Başkanlığı, Milli Takımlar Kurulu Başkanlığı, Yurtdışı Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Yurtiçi Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Tesisler Kurulu Başkanlığı, Türkiye Futbol Vakfı Başkanlığı yapmıştır.

3 Haziran 2015 tarihinde Haluk Ulusoy, 29 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa yeniden aday olduğunu resmen açıkladı.

Haluk Ulusoy’un Başkanlıklarını Yaptığı Kulüpler :
1976 – Yeşilköyspor Başkanı
1983-1987 – Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı
Mersin Polis Gücü kuruculuğu ve iki dönem başkanlığı
Kuşadası Spor Kulübü Başkanlığı
Söke Spor Kulübü Başkanlığı
Karşıyaka Spor Kulübü Asbaşkanlığı
Denizlispor Asbaşkanı

İlgili Makaleler

Haluk Ulusoy hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu