Hakan Dinçkol kimdir

Ad Soyad: Hakan Dinçkol Doğum Tarihi: 20 Aralık 1981 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Hakan Dinçkol kimdir, Fox Tv‘de oynayan “Savaşçı” adlı Tv dizisinde Astsubay Başçavuş Turan Hüseyinoğlu karakterini canlandırdı.

Hakan Dinçkol, 20 Aralık 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çocukluğu İstanbul, Kocamustafapaşa ve Ayvalık’ta geçti. Aslen Yugoslav göçmeni olan Hakan Dinçkol, Üniversite yıllarında tiyatro oyunlarında yer aldı ve reklam filmlerinde oynadı. Parakendecilik sektöründe 10 yıl yöneticilik yaptı. Bir reklam ajansı var.

Hakan Dinçkol, 2015 yılında ilk oyunculde dahil olduğu “Asla Vazgeçmem” dizisinde Tolgahan Sayışman, Amine Gülşe, Şafak Pekdemir, Ümit Yesin, Ayşegül Günay, Hülya Gülşen Irmak, Yonca Cevher ve Tugay Mercan ile beraber oynadı.

Hakan Dinçkol’un 2008 yılında evlenip 2016 yılında boşandığı eşi Merve Erol‘dan, Mayra (d.2013) adında bir kızı vardır.

9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv‘de oynamaya pımcılığını üstlendiği, senaryosunu Süleyman Çobanoğlu‘nun yazdığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk ve Eray Koçak‘ın yaptığı “Savaşçı” adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Savaşçı (Astsubay Başçavuş Turan Hüseyinoğlu) (TV Dizisi)
2015 – 2016 – Asla Vazgeçmem (Fırat Kozan) (TV Dizisi)

İlgili Makaleler

Hakan Dinçkol hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu