Gültekin Uysal kimdir

Ad Soyad: Gültekin Uysal Doğum Tarihi: 1976 Nereli: Afyonkarahisar Meslekler: Ölüm Tarihi: -- Burcu:

Gültekin Uysal kimdir, Demokrat Parti Genel Başkanıdır.

Gültekin Uysal, 1976 yılında Afyonkarahisar‘da doğmuştur. İlkokulu Afyonkarahisar Gedik Ahmet Paşa İlköğretim Okulunda, Ortaöğrenimini ise İstanbul Özel Üsküdar Fazilet Erkek Lisesinde tamamladı.

Üniversite eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. University of Houston’da Siyaset Bilimi alanında Lisans eğitimine başladı. Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Aile Şirketi olan Reisoğlu Mermer’de iş hayatına da devam etmkarahisar Şubesi, Liberal Düşünce Topluluğu, Afyon Eğitim Vakfı, Yörük-Türkmen Federasyonları gibi kuruluşlarda kurucu, üye ve yönetici olarak görev yaptı.

2003 – 2005 yılları arasında Doğru Yol Partisi (DYP) Afyonkarahisar İl Başkanı olarak görev yaptı. 2005 yılının Mayıs ayında yapılan DYP Büyük Kongresi’nde Genel İdare Kurulu Üyeliğine seçildi. Aynı dönemde, Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

2007 yılı seçimlerinde Afyonkarahisar’dan Milletvekili adayı oldu.

(DYP) Doğru Yol Partisi’nin 2007 yılında adını Demokrat Parti olarak değiştirdi. 16 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Demokrat Parti 5. Olağanüstü Büyük Kongresi ile 14 Ocak 2011 yılında yapılan Demokrat Parti 10. Olağan Büyük Kongresinde Genel İdare Kurul Üyeliğine seçildi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

6 Mayıs 2012 tarihinde yapılan, Demokrat Parti 8. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Demokrat Parti Genel Başkanlığına seçildi. 2 Şubat 2014’de yapılan 11.Olağan Kongresinde Gültekin Uysal 753 delegenin oyunu alarak ilk turda yeniden genel başkanlığa seçildi.

“Türkiye Günlüğü” ve “Piyasa” dergilerinde çevirileri yayınlandı.

Gültekin Uysal Evli, Kayra ve Berrin adlarında iki çocuğu vardır.

Gültekin Uysal hakkında yapılan aramalar

Gültekin Uysal, Gültekin Uysal biyografi, Gültekin Uysal hayatı, Gültekin Uysal nereli, Gültekin Uysal kimdir, Gültekin Uysal eşi, Gültekin Uysal kaç yaşında, Gültekin Uysal fotoğrafları

İlgili Makaleler

Gültekin Uysal hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu