Gökcen Özdoğan Enç kimdir

Ad Soyad: Gökcen Özdoğan Enç Doğum Tarihi: 16 Mart 1976 Nereli: Burdur Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Gökcen Özdoğan Enç kimdir, Adalet ve Kalkınma Partisi 26. Dönem Antalya Milletvekilidir.

Gökcen Özdoğan Enç, 16 Mart 1976 tarihinde Bucak, Burdur‘da doğmuştur. Babası Hüseyin Özdoğan, annesi Emine Özdoğan’dır. İlkokulu ve ortaokulu Antalya Serik ilçesinde okudu. Antalya Çağlayan Lisesi’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olmuştur. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’na devam etmektedir.

Halkla İlişkiler Uzmanı olarak Kamu ve özel sektönde bulundu.

2004 yılında AK Parti Antalya İl Kadın Kolları kongresi ile yönetime girdi. Sırasıyla Tanıtım ve Medya Başkanlığı, sonrasında Teşkilat Başkanlığı görevlerini gerçekleştirdikten sonra 2008 – 2011 tarihleri arasında AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde 24. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçildi.

12 Haziran 2011, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 24. – 25. ve 26. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçildi.

2014 – 2015 yıllarında AK PARTİ Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Türk Parlementerler Birliği üyesidir.

24. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi, TBMM Anayasa Komisyonu üyesi, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının Araştırnlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu üyesi ve Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu üyesi olarak görev aldı. 24. Dönemde TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır. Ayrıca TBMM TürkiyeKosta Rika Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yerine getirmiştir.

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi ve TürkiyeHindistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanıdır.

26. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi olarak görevine devam etmektedir. Türk Parlamenterler Birliği üyesidir. Ayrıca Aralık 2014 tarihinden itibaren AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği üyesidir.

AKP Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevi de yapmaktadır.

Gökcen Özdoğan Enç, evlidir. 1 çocuğu vardır.

İlgili Makaleler

Gökcen Özdoğan Enç hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu