Gökçe Dinçer kimdir

Ad Soyad: Gökçe Dinçer Doğum Tarihi: 09 Eylül 1979 Nereli: İstanbul Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Gökçe Dinçer kimdir, Gökçe Dinçer, 9 Eylül 1979 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Sahne adıyla Gökçe‘dir. şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. Müzik yaşamına ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başladı. Müzisyen bir babanın kızıdır. Vurmalı sazlara olan ilgisiyle davul kurslarına devam etti. Ortaokul yıllarına geldiğinde gitara merak salan Gökçe, babasından gitar öğrenmeye başladı. Lise son yıllarında, şarkı sözleri yazmaya ve besteler yapmaya başladı.

Gökçe, müziğin yanı sıra Şahika Tekand tiyatro okuluna giderek 2 yıl oyunculuk dersleri aldı.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanat yönetimi bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 2 yıl bir reklam şirketinde sanat yönetmeni olarak çalıştı. Hayatının geri kalanını şarkı söyleyerek ve davul çalarak geçirmeye karar veren Gökçe, işi bırakarak 3 bayandan oluşan bir grupta davul çalmaya başladı yaklaşık 2 sene İstanbul, Bursa, Biga, Marmaris ve Ankara’da çeşitli konserler verdiler.

Üniversitede Axilic ve Sleepy Gonzales adında vokal yaptığı iki ayrı grubu oldu.4 sene çeşitli bar, festival ve üniversite konserleri verdi.

20 yaşından beri yaptığı bestelerin“Böğürtlenli Reçel” adlı albümde seslendirdi. 2008 senesinde Türkiye çapında 50’den fazla konser verdi.

2011 yılında “Tuttu Fırlattı” albümünü çıkardı. Müzik listelerinde zirveye yerleşti.

2014 yılında “Matruşka” adlı albümünü çıkardı.

Gökçe Dinçer, 01 Mayıs 2014 tarihinde Marmaris’in tanınmış diş hekimlerinden Bülent Gençer ile Paris Başkonsolosluğu’nda evlendi.

Albümleri :
2007 – Böğürtlenli Reçel
2009 – Beş Kuruş Yok
2011 – Tuttu Fırlattı
2012 – Kaktüs Çiçeği
2014 – Matruşka

İlgili Makaleler

Gökçe Dinçer hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu