En Güncel Biyografi Sitesi, 10 Temmuz 2018

Esin Övet kimdir

  • Ad Soyad: Esin Övet
  • Nereli: İstanbul
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: --

Esin Övet kimdir, Magazin gazetecisi ve köşe yazarıdır.

Esin Övet, 2 Şubat 1976 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Üniversite eğitimini Makine Ressamlığı bölümünde başladığı yıl 1995 yılında okulu bırakarak Sabah Gazetesi‘nde Magazin haberciliği yaparak çalışmaya başlamıştır.

Yaptığı ilk haber 1995 yılının ilk aylarında İstanbul, Ulus’ta bir okulda Türkan Şoray, Nazan Şoray, Esin Afşar‘ın ağaç dikmesi olayı idi.

Sabah Gazetesi‘ndeki işinden ayrılıp yurt dışına çıkmayı planladığı sırada gelen teklif üzerine Star Gazetesi‘ne geçiş yapmıştır. Star Gazetesi’nde 9 ay çalıştıktan sonra tekrar Sabah Gazetesi’ne geçmiş ve 2002 yılına kadar köşe yazarlığı yapmıştır.

Daha sonra Habertürk gazetesinde Esit Övet Unisex ismini verdiği köşesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Aynı zamanda Habertürk kanalında yayınlanan HT Masa programında da yer aldı.

Magazin gazetecisi Esin Övet, mesleğe başladığı 1995 yılından beri İstanbul gecelerinin nabzını tutuyor. Dışarıdan çok renkli görünen gecelerde, yıllardır tanık olduğu, gözlemlediği veya duyduğu olayları 2013 yılında ‘Siz Uyurken‘ adıyla bir kitap haline getirdi.

Esin Övet, sanat ve klip yönetmeni Sedat Doğan ile evli idi 2009 yılında boşandı.

Beyaz TV‘de ‘Söylemezsem Olmaz‘ programının Esin Övet, Oya Aydoğan, Mert Öğün ve Gizem Hatipoğlu ile birlikte sunuculuğunu yaptı. 28 Haziran 2014 tarihinde Beyaz TV ile ilişiği kesildi.

Kitapları :
2013 – Siz Uyurken

Esin Övet kimdir

Etiketler

Esin Övet kimdir biyografisi toplam 1.718 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.