Erol Ekici kimdir

Ad Soyad: Erol Ekici Doğum Tarihi: 1953 Nereli: Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Erol Ekici kimdir, Sendikacı

Erol Ekici, 1953 yılında Kırklareli’nin Yündalan Köyü’nde doğmuştur. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra 1968 yılında ailesiyle İstanbul’a geldi. 1978 yılında İstanbul Belediyesi Fen İşmaya başladı. Daha sonra İstanbul Belediyesi’nin büyükşehir belediyesi statüsüyle oluşan Eminönü Belediyesi’nde çalıştı. 1992 yılında Eminönü Belediyesi’nde çalışırken Genel-İş Sendikası işyeri temsilcisi oldu.

1993 Yılında Genel-İş Sendikası İstanbul 7 No’lu Şube Genel Kurulunda Şube Başkanlığına seçildi. 1996 yılında yapılan Genel Kurul’da Genel Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve Örgütlenme Daire Başkanlığı’na getirildi. 1997 Yılında Olağanüstü Genel Kurul’da seçilemeyen Ekici, Eminönü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ndeki görevine döndü. 18.01.2004 tarihinde yapılan 13. Olağan Genel Kurulunda tekrarliğine seçilerek Örgütlenme Daire Başkanı oldu. 8-9 Ağustos 2006 Olağanüstü Genel Kurul sonucunda Genel Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek, Örgütlenme Daire Başkanlığı görevine devam etti.

28 Temmuz 2007’de Genel-İş sendikası Genel Başkanı Mahmut Seren’in vefatı üzerine 05.09.2007 tarihinde Genel Yönetim Kurulu tarafından Genel Başkanlığa getirildi. 18-20 Ocak 2008 tarihinde yapılan 14. Olağan Genel Kurul sonucunda Genel-İş sendikası Genel Başkanı oldu. 26-27 Kasım 2011 tarihinde yapılan 15. Olağan Genel Kurul sonucunda da yeniden Genel Başkan oldu.

12.02.2012 tarihinde yapılan Disk 14. Genel Kurulu’nda Konfederasyon Genel Başkanlığı’na Erol Ekici seçildi. Erol Ekici’nin istifası ile 06 Nisan 2013 tarihinde yapılan DİSK Olağanüstü Genel Kurulu’nun ardından genel başkanlığa Kani Beko seçilerek Erol Ekici’nin başkanlığı bitmiştir.

Erol Ekici, Genel-İş sendikası Genel Başkanı görevini sürdürmektedir.

Erol Ekici, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Ege Bölgesinden girmiştir. Ancak …

‘Akil İnsanlar’ listesine isminin kendi rızası dışında yazıldığını söyleyen Erol Ekici, “Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay beni arayarak ‘akil adamlar’ arasında yer almamı istedi. Ben de kendisine yer alamayacağımı söyledim. Ona rağmen listede adım geçmiş. Listede kesinlikle değilim” dedi. İşte Erol Ekici’nin açıklamaları: Ben bir kere DİSK Genel Başkanı değilim. Akil insanlara ihtiyaç duyanlar kendilerine göre bir değerlendirme yapmışlar. Beni de Ege Bölgesi listesinde DİSK Genel Başkanı vekili olarak girdiğim ilan ediliyor. Ben daha önceden DİSK’ten ayrıldığımı söylemiştim. Ama daha önce Pazartesi günü Sayın Beşir Atalay beni aramıştı. Beni böyle bir listede görmek istediğini söylemişti. Ben kendisine “Bir sendikanın Genel Başkanıyım. Bizim kurumsal temsiliyetlerimiim, DİSK’tir” diye DİSK’le görüşmelerini söyledim. Ve benim kesinlikle Genel-İş sendikası Genel Başkanı olarak DİSK’in dışında böyle bir görevde olmamın söz konusu olmadığını söylemiştim. Ama bugün yapılan açıklamalarda ismim orada geçiyor. Kesinlikle böyle bir listenin içinde olmadığımı duyurmak istiyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Erol Ekici hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu