Ekrem Dumanlı kimdir

Ad Soyad: Ekrem Dumanlı Doğum Tarihi: 1964 Nereli: Yozgat Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Ekrem Dumanlı kimdir, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmenidir.

Ekrem Dumanlı, 1964 yılında Yozgat‘ta doğmuştur. Annesi Makbule Dumanlı’dır. Lise biri bitirene kadar Yozgat’ta okudu sonra Ankara‘ya giderek lise tahsiline orada devam etti. 16 yaşındayken 12 Eylül 1980 yılında askeri darbe ile tutuklanmış, yargılanmasına kadar geçen 1 yıllık sürede cezaevinde yatmış, yargılanmasının ardından tahliye edilmiş ve daha sonra da beraat etmiştir.

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Bir süre İstanbul‘da Türkçe-Edebiyat öğretmenliği yaptı. 1993 yılında Zaman Gazetesi Kültür Sanat Servisi’nde muhabir olarak çalışmaya başladı. Daha sonra sırasıyla Kültür Sanat Servisi Editörlüğü ve Genel Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

1997 yılında Amerika‘ya Boston‘a giderek Emerson College’de medya uzerine master yaptı ve 11 Haziran 2001 tarihinde Türkiye’ye döndü, ardından Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. Ekrem Dumanlı, 2001 yılından bu yana Zaman Gazetesi`nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmektedir.

Ekrem Dumanlı, 1997 yılında “Son Duruşma” adlı bir

Ekrem Dumanlı, Medya Derneği Başkan Yardımcısı, WAN (World Association of Newspapers) üyesi ve ayrıca BJK kongre üyesidir. Bir dönem Fatih Üniversitesi’nde de ders vermiştir.

Ekrem Dumanlı, ilk evliliğini Aker eşarplarının sahibinin kızı ile yaptı. 2009 yılında ilk eşinden boşanarak ikinci evliliğini yaptı. İki kız, bir oğlu vardır.

Kitapları:
1997 – Son Duruşma
2003 – 28 Şubat Gölgesinde Amerika
2003 – Medya
2008 – Üç Mesele : İktidar Medya Ergenekon
2007 – Kronik Gündemlere Pratik Çözümler
2009 – Anlık Hikâyeler
2011- Haber Kılavuzu – Gazetecinin El Kitabı

İlgili Makaleler

Ekrem Dumanlı hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu