Doğu Demirkol kimdir

Ad Soyad: Doğu Demirkol Doğum Tarihi: 06 Eylül 1985 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Doğu Demirkol kimdir, 2018 yılında Nuri Bilge Ceylan‘ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Ahlat Ağacı” filminde Sinan karakterini canlandırdı.

Doğu Demirkol, 6 Eylül 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Aydın Doğu Demirkol’dur. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Babası başarılı bir operatör doktor annesi ise avukatdır.

Doğu Demirkol, ilk olarak sosyal medyada çektiği “Abii Şakirt Abi karakteriyle sosyal medyada tanınmaya başladı. Ardından 2012 yılında Acun Ilıcalı‘nın sunduğu “Yetenek Sizsiniz” adlı yetenek programına katılarak burada hünerlerini sergiledi ve böylece daha fazla kişi tarafından fark edildi. BKM Sahne’de Açık Mikrofon sayesinde başarılı bir sahne hayatına giriş yaptı.

Doğu Demirkol, daha sonra BKM Mutfak Sahne’ye dahil olarak, Güldür Güldür Show’a kadar geldi. BKM Mutfak tarafından düzenlenen tek kişilik şov ile izleyiciyle buluştu.

Doğu Demirkol, Beşiktaş Kültür Merkezi, Ataşehir Dasdas Sahne, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi ve Beylikdüzü Torium Sahne ve daha birçok sahnede tek kişilik gösterilerini izleyici ile buluşturmuştur.

Doğu Demirkol, 2018 yılında yönetmenliğini Ali Atay‘ın yaptığı “Ölümlü Dünya” adlı sinema filminde Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Özgür Emre Yıldırım, Mehmet Özgür ile birlikte rol aldı.

2018 yılında Nuri Bilge Ceylan‘ın senaryosunu yazığı ve yönetmenliğini yaptığı “Ahlat Ağacı” filminde Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Ahmet Rıfat Şungar, Hazar Ergüçlü, Ercüment Balakoğlu, Serkan Keskin, Tamer Levent, Öner Erkan ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Ahlat Ağacı (Sinan) (Sinema Filmi)
2018 – Ölümlü Dünya (Zafer) (Sinema Filmi).

İlgili Makaleler

Doğu Demirkol hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu