Dilek Serbest kimdir

Ad Soyad: Dilek Serbest Doğum Tarihi: 17 Mart 1981 Nereli: İzmir Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Dilek Serbest kimdir, Dilek Serbest, 17 Mart 1981 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. Anne ve Babası Makedonya göçmenidir. Bir ablası vardır. Liseden mezun olur olmaz modellik için İstanbul‘a gitti. Neşe Erberk ile tanıştı. Medyada “dazlak manken” olarak tanındı.

Semih Sergen‘den diksiyon dersi aldı. İlk kamera deneyimi Murad Küçük yönetimindeki Levent Yüksel‘in “Mutsuzsun” klibi oldu.

Modeller arasında tanınmak için saçlarını kazıttı. Saçlarını kazıttıktan sonra ilk olarak 2001 yılında Teoman‘ın “Gönülçelen” klibinde oynadı. 2004 yılına kadar modellik yaptı. Yargıcı, Roman, Derishow, Arzu Kaprol, Loft gibi markaların katalog çekimlerinin yüzü oldu. Ege (şarkıcı)‘nin “Unutma” klibinde rol aldı. Toprak Sergen‘in ilk albümü için çekilen klipte rol aldı. Toprak Sergen‘le birlikte oldu.

2001 yılında modellik yapıyor iken Ümit Ünal‘ın defilesinde, Özdemir Asaf‘ın oğlu Olgun Arun ve eşi Nazlı onu görüp 2006 yılında vizyona giren “Tramvay” filminde oynamaya ikna etmişler. Yönetmenliğini Olgun Arun‘un yaptığı “Tramvay” filminde Fırat Tanış, Emel Çölgeçen, Itri Koşar, Halit Ergenç, Gökhan Özoğuz ile beraber oynadı.

Ondan önce 2002 yılında “Yarım Elma” adlı komedi dizisinde Janset, Günay Karacaoğlu, Erdal Tosun, Sevgi Berna Biber, Selma Ergeç ile beraber oynayarak dizi oyunculuğuna başladı.

Dilek Serbest, 2012 yılında yönetmenliğini Faruk Aksoy‘un yaptığı, İstanbul’un Fethi’ni konu alan ve Ulubatlı Hasan‘ın hayat hikâyesi çevresinde kurgulanan “Fetih 1453” filminde Ulubatlı Hasan’ın sevgilisi rolünde Era karakterini canlandırdı. Filmin başrollerindeyse Devrim Evin, İbrahim Çelikkol ve Dilek Serbest yer almıştır.

Dilek Serbest, 2010 yılında fotoğrafçı Güneş Kazdal ile evlendi.

2014 yılında başrollerini Şebnem Bozoklu, Uğur Polat, Salih Bademci, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil ve Zihni Göktay‘ın paylaştığı “Ulan İstanbul” dizisine sonradan; Uğur Polat‘ın canlandırdığı Kandemir karakterinin eski sevgilisi olarak dahil oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Mor Ufuklar (Hülya) (Sinema Filmi)
2014 – Ulan İstanbul (Kandemir’in eski sevgilisi)(TV Dizisi)
2014 – Meleklerin Mucizesi (Alev) (Sinema Filmi)
2014 – Kara Para Aşk 2. Sezon (Svetlana/Sevim) (TV Dizisi)
2014 – Diriliş: Ertuğrul (İZADORA) (TV Dizisi)
2012 – Fetih 1453 (Era) (Sinema Filmi)
2011 – Şüphe (Olcay) (TV Dizisi)
2010 – Kanıt (Sude) (TV Dizisi)
2008 – Dedektif Biraderler (Hayal Esen) (TV Dizisi)
2007 – Gurbet Yolcuları (Perihan) (TV Dizisi)
2006 – Tramvay (Julie) (Sinema Filmi)
2006 – Kaybolan Yıllar (Nazlı) (TV Dizisi)
2005 – Gümüş (Derin) (TV Dizisi)
2004 – Büyü (Ceren) (Sinema Filmi)
2003 – G.O.R.A (Teğmen Chepa) (Sinema Filmi)
2002 – Yarım Elma (Seda) (TV Dizisi)

İlgili Makaleler

Dilek Serbest hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu