Dilara Gönder kimdir

Ad Soyad: Dilara Gönder Doğum Tarihi: 17 Haziran 1983 Nereli: Herrenberg, Almanya Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Dilara Gönder kimdir, Dilara Gönder, 17 Haziran 1983 tarihinde Almanya, Herrenberg’de doğmuştur. Babasının işleri sebebiyle 5 yaşına kadar Almanya’da kalan Dilara Gönder daha sonra ailesi ile birlikte İzmir‘e taşınmıştır. Şimdi ailesi Antalya‘da, ablası İdil İstanbul‘da yaşamaktadır.

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nü bitirdi.

Çocukluğundan itibaren; tenis, atletizm, hentbol ve çeşitli kış sporları ile uğraştı. Solfej dersleri alan Dilara Gönder, keman çalıyor, resim yapıyor aynı zamanda Lisanslı atletizmci ve masa tenisi sporcusudur.

2004 yılında Üniversitede 2. sınıf öğrencisiyken hem tecrübe kazanmak hem de iş hayatına atılmak için staj yapmaya karar verdi. FBTV’de “MusicBox” isimli programla sunuculuk hayatına başladı. 2005′in sonunda haber okudu. 2007 yılına kadar FBTV’de çalıştı. 2007’de Lig TV’ye transfer oldu ve 2,5 yıl çalıştı.

Aydın Doğan Vakfı’nın düzenlemiş olduğu 2007 yılındaki 19. Genç İletişimciler Yarışması’na okul radyosunda yayımlanan “Dinle Bul” adındaki programla katıldı. Programı radyo dalında birinci seçildi.

Sonra da TRT‘de Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve önemli röportajlar yaptı. 2010 yılında NTV Spor’a transfer oldu.

Dilara Gönder, çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

2013 yılında Ntv’de yayınlanan “Zor İşler” adlı programda tam 41 bölüm oyunculuk yaptı.

Dilara Gönder, 2014 yılında Başrollerini İlker Aksum, Ayçin İnci, Bülent Seyran ve Mehmet Ali Kaptanlar ile paylaştığı “Ne Diyosuun” adlı dizide oynamıştır.

Dilara Gönder 20 Eylül 2014 tarihinde başlayan, yapımcılığını Tükenmezkalem Film’in üstlendiği, senaryosu Gani Müjde‘ye ait ve yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu‘nun yaptığı “Sil Baştan” adlı dizide Sergen Yalçın, Emre Kınay, Murat Dalkılıç, Esra Dermancıoğlu, Belma Canciğer, Cenk Ertan, Önder Açıkbaş, Tuna Orhan ve Çiçek Dilligil ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Sil Baştan
2014 – Ne Diyosuun

İlgili Makaleler

Dilara Gönder hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu